V lotérii Euromilióny padol najvyšší jackpot v histórii. Výherca ho trafil na 20. pokus

V lotérii Euromilióny padol najvyšší jackpot v histórii. Výherca ho trafil na 20. pokus
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/Pixavril

V lotérii Euromillióny padol rekordný jackpot 240 miliónov eur a jeho výhercom sa stal rakúsky občan. Nespoliehal sa na rýchle tipy, všetky čísla vyberal sám a vyšlo mu to až na posledný 20. pokus, informuje portál Kleine Zeitung.

Peniaze sa k výhercovi dostanú bez akýchkoľvek zrážok. Podľa portálu si však musí Rakúšan uplatniť nárok do štyroch týždňov.

Zaujímavosťou podľa rakúskeho portálu je fakt, že rakúski občania v tomto roku vyhrali Europot, ako označujú jackpot v tejto lotérii, už trikrát. Po piatkovej sólo výhre tak pribudlo v Rakúsku vďaka Euromillions už 40 nových milionárov.

Prečítajte si tiež:

​Doterajší rekord držal jackpot z britskej verzie lotérie Euromilióny z 19. júla roku 2022, ktorý predstavoval sumu v prepočte 230 miliónov eur. K európskemu rekordu sa však ani nový najvyšší Europot nepribližuje ani zďaleka.

Primát totiž patrí talianskej lotérii Supernalotto, v ktorej padol vo februári tohto roka jackpot 371 miliónov eur. Absolútny rekord je tiež čerstvý, zaznamenali ho v americkej lotérii Powerball. Sumu 2,04 miliardy dolárov vyhral Kalifornčan Edwin Castro.

​Celosvetovo najvyšší jackpot v histórii padol novembri 2022 v Kalifornii. Pozrite si reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.