V egyptskej Hurghade záhadne zomreli britskí manželia. Turistov z hotela evakuujú

Britskí manželia zomreli v Egypte za záhadných okolností
Britskí manželia zomreli v Egypte za záhadných okolností Zdroj: Facebook

V hoteli sa nachádzali aj slovenskí turisti. Vracajú sa späť na Slovensko.

Britská cestovná kancelária Thomas Cook má vážne problémy v egyptskej Hurghade. Po smrti manželského páru evakuujú celý hotel, čo predstavuje približne 300 turistov. Viacerí z nich sa sťažovali na zdravotné problémy.

Hostia z hotela Steigenberger Aqua Magic si musia vybrať, či sa vrátia domov alebo sa presunú do iného hotela v obľúbenom letovisku. Delegát cestovnej kancelárie oznámil, že počet hostí so zdravotnými problémami sa zvýšil a ich príčina stále nie je známa, uviedol denník The Guardian na svojom webe.

Manželia John a Susan Cooperoví zomreli za záhadných okolností. Kompetentní už začali policajné vyšetrovanie. Ich dcéra tvrdí, že jej rodičia boli zdraví a vo veľmi dobrej kondícii. „Otec zomrel v hotelovej izbe priamo pred mojimi očami. Išla som potom v sanitke s matkou, tá zomrela v ambulancii nemocnice," uviedla dcéra Kelly.

Myslí si, že za ich smrť môže zlá klimatizácia, ktorá po hoteli šírila oxid uhličitý. Na dovolenke v Egypte bola Kelly s rodičmi a svojimi deťmi. Všetci sa vraj necítili dobre, tak išla s deťmi na čerstvý vzduch na prechádzku. Po návrate našla Kelly svojich rodičov v hroznom stave.

Podľa informácií TV Markíza sa medzi ubytovanými v hoteli vraví, že muž dostal infarkt a jeho manželka neskôr z toho skolabovala a puklo jej srdce od žiaľu. Tiež sa spomína požitie liekov s alkoholom. Presnú príčinu úmrtia určí až pitva.

V hoteli boli aj Slováci 

Ako uviedol Denník N na svojom webe, v hoteli sa nachádzali aj slovenskí turisti, ktorí tam boli s cestovnou agentúrou CK Satur. Sú v poriadku a vracajú sa na Slovensko, uviedla Jana Zedníková z marketingu cestovky.HURGHADA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.