VIDEO: Žralok ho pripravil o nohu. Talian zverejnil desivé zábery a prezradil, ako sa mu podarilo prežiť

VIDEO: Žralok ho pripravil o nohu. Talian zverejnil desivé zábery a prezradil, ako sa mu podarilo prežiť
Študent prežil útok žraloka. Zdroj: X/Matteo Mariotti

Taliansky študent počas šnorchlovania pri pobreží austrálskeho Queenslandu prežil útok žraloka, no prišiel pri ňom o nohu. Matteo Mariotti (20), študent morskej biológie, mal šťastie v nešťastí, keď sa mu podarilo zbaviť predátora, ktorý sa mu zahryzol do nohy. Nebyť však rýchlej pomoci, určite by vykrvácal.

Talian v rozhovore pre denník Unione Sarda povedal, že si išiel zaplávať po tom, čo zistil, že jeho starý otec zomrel.

„Nasadil som si masku so šnorchlom, nechcel som ísť ďaleko od pobrežia. Ako vždy, vzal som si aj malú kameru, aby som mohol nakrúcal ryby, no po pár krokoch vo vode som pocítil strašnú bolesť v nohe."

Upozorňujeme, že zábery v priloženom videu nie sú vhodné pre maloletých a citlivejšie povahy.

Žralok mal zakrátko v papuli celú nohu a začal mladíka ťahať preč od brehu. Matteovi sa však podľa jeho slov podarilo chytiť hlavu žraloka a mierne roztvoriť čeľuste. Nakoniec to však stačilo na to, aby zovretie povolilo a nohu mohol vytiahnuť, „aj keď už vedel, že od kolena nadol už nič nie je“.

Napriek prudkému krvácaniu sa mu podarilo dostať do plytšej vody, kde už mu pribehol na pomoc jeho kamarát Tommaso Agosto.

„Kričal som od strachu, že sa ku mne žralok opäť dostane, kričal som na môjho priateľa Tommasa, ktorý bol na pláži," opísal chvíle hrôzy Mariotti.

Prečítajte si tiež:

​To, čo sa dialo ďalej, zachytil na kameru jeden zo svedkov incidentu, ktorý pribehol Talianovi na pomoc. Drastické zábery následne na sociálnej sieti zverejnila samotná obeť útoku predátora.

Išlo o sekundy. Muž mal šťastie, že neďaleko mala stanovište zdravotná sestra, ktorá ho okamžite začala ošetrovať a podarilo sa jej v spolupráci s Agostom zastaviť krvácanie. Mattea následne letecky previezli záchranári do najbližšej veľkej nemocnice v Brisbane, kde sa podrobil operácii. Nohu mu museli pod kolenom amputovať.

„Bol som si istý, že útok toho monštra neprežijem. Tommaso mi zachránil život,“ uviedol študent z nemocničného lôžka. Matteo verí, že nad ním celý čas držal ochrannú ruku jeho zosnulý starý otec. „Prišiel som o nohu, no stále žijem, dedko ma ochránil,“ dodal.

V priloženom archívnom videu si môžete pozrieť desivý útok žraloka v Egypte.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.