Milióny ľudí si vďaka nemu kúpili nepotrebné veci. Zomrel kráľ teleshopingu Horst Fuchs

Milióny ľudí si vďaka nemu kúpili nepotrebné veci. Zomrel kráľ teleshopingu Horst Fuchs
Horst Fuchs na archívnej snímke z roku 2004. Zdroj: Profimedia.sk

V júli tohto roku zomrela vo veku 77 rokov teleshoppingová legenda, Nemec Horst Fuchs, informoval portál Benu.at. Informácie o smrti rodáka z Frankfurtu nad Mohanom sa začali šíriť rakúskymi médiami až teraz, v polovici decembra. Údajne aj preto, že si legendárna televízna tvár, žijúca dlhé roky v Rakúsku, striktne chránila svoj osobný život.

Neprehliadnuteľný vzhľad v kombinácii s energickou gestikuláciou. Na najrôznejších predajných kanáloch v rámci teleshoppingu ponúkal ľuďom zvláštne čističe kobercov, zbytočné kuchynské pomôcky alebo prípravok na ochranu karosérií áut.

Televízne reklamy z neho urobili hviezdu nielen v domovskom Nemecku, ale aj práve v krajinách bývalého východného bloku. Jeho reklamy sa ale vysielali napríklad aj v Indii.

Zlaté roky prežil v čase pred masovým rozšírením internetu, kedy bola možná náplň neskorých večerov trochu obmedzenejšia a ľudia boli schopní práve pri podobných kanáloch tráviť aj hodiny.

O jeho osobnom živote sa toho veľa nevie, Fuchst totiž poskytoval rozhovory médiám iba zriedka a súkromie si strážil.

Šťastie mala však pred mnohými rokmi TV Nova, kedy Horst Fuchs dovolil na rozhovor a popísal, že zlaté prstene boli súčasťou jeho života snáď vždy, iba diamantovú náušnicu si zaobstaral v priebehu kariéry väčšiu, keď starú menšiu stratil v mori.

Dbal aj na to, aby mu hodinky ladili so zvyškom outfitu. Napriek tomu, alebo skôr naopak práve kvôli tomu, jeho vizáž evokovala hnuteľných turistov 80. rokov minulého storočia. A stala sa jeho predajnou značkou.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.