Česko má novú rekordérku. Keď žene namerali množstvo alkoholu v krvi, skúsený lekár zostal v šoku

Česko má novú rekordérku. Keď žene namerali množstvo alkoholu v krvi, skúsený lekár zostal v šoku
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock

O veľkom šťastí môže hovoriť 39-ročná žena, ku ktorej bola privolaná záchranka do jedného z barov na juhovýchode Česka. Od troch promile alkoholu v krvi sa hovorí o ťažkej otrave. Tejto pacientke však zistili až 8,6 promile alkoholu v krvi, informuje web TN.cz. Šanca na prežitie pri takomto množstve je len jedno percento.

„Náš skúsený lekár, ktorý je v praxi už niekoľko desiatok rokov, uviedol, že sa s niečím podobným nikdy nestretol. Za neho skutočne ide o rekord,“ hovorí pre TN.cz hovorkyňa záchranky Zlínskeho kraja Gabriela Netopilová Sluštíková.

Prečítajte si tiež:

​Z nemocnice odišla

Ženu následne transportovali do nemocnice, kde ju hospitalizovali na ARO. Rekordérka sa tam však dlho neohriala. Akonáhle sa prebrala, podpísala reverz a odišla.

„Už od štyroch promile je obrovské riziko zástavy dychového centra v predĺženej mieche. Veľkú úlohu zohráva aj genetika, dedičnosť či tolerancia alkoholu,“ vyjadril sa psychiater Karel Nešpor pre spomínaný portál.

Podľa jeho slov sú ženy voči alkoholu zraniteľnejšie. „Znamená to napríklad podstatne väčšie riziko rakoviny prsníka aj pri nejakých menších dávkach, ako sú dve deci vína,“ doplnil.

Aj Slovensko má svojich rekordérov. Viac sa dozviete v nasledujúcej reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.