Desivé zábery z útoku žraloka. Mladíkovi pri potápaní odhryzol časť nohy

Žralok - ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/Fiona Ayerst

Útok žraloka v austrálskom Queenslande prežil 20-ročný študent Matteo Mariotti z Talianska. Na mladíka zaútočil predátor pri tom, ako sa potápal, uviedol web CNN Prima News na základe informácií The New York Post.

Matteo chcel pri obľúbenom potápaní prísť na iné myšlienky deň po tom, čo sa dozvedel o smrti svojho starého otca. Keďže v Austrálii študuje morskú biológiu, potápanie si nakrúcal na kameru.

Po chvíli strávenej vo vode naňho zaútočil žralok. „Chcel ma stiahnuť hlbšie do mora. Po chvíli som sa spamätal zo šoku a podarilo sa mi žraloka chytiť za hlavu,“ popísal situáciu. 

Keď sa mu podarilo dostať sa zo žraločieho zovretia, aj napriek tomu, že utrpel ťažké zranenie nohy, dokázal zamieriť na breh. Na záberoch z jeho kamery je vidieť, ako bola voda červená od jeho krvi.

Matteo mal šťastie v tom, že na pláži ho čakal kamarát Tomasso. Ten mu ranu priškrtil, no mladému Talianovi museli napokon lekári nohu pod kolenom amputovať. 

Mladík sa o zábery z útoku podelil na sociálnej sieti. „Nikdy by mi ani nenapadlo, že by som útok takého monštra vôbec mohol prežiť,“ napísal Matteo a poďakoval sa kamarátovi za záchranu života.

V lete žralok zabíjal v obľúbenom letovisku Slovákov. Pozrite si archívnu reportáž z 3. 7. 2023:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.