Niečo nepredstaviteľné. Rodičia sa mali rozhodnúť, ktoré z dvojčiat nechajú žiť

Desaťmesačné dvojčatá trpia vážnou chorobou.
Zdroj: China Charities Aid Foundation for Children

Chlapci trpia vážnou chorobou, drahú liečbu si u oboch nemôžu dovoliť.

Krátko po narodení dvoch čínskych chlapcov sa šťastie ich rodičov zmenilo na nočnú moru. Desaťmesačné dvojčatá totiž trpia vážnou chorobou. Lekári rodine povedali, že každé dieťa bude potrebovať transplantáciu na prežitie a obe operácie sú astronomicky drahé. Stáli by zhruba 190-tisíc eur. Obom deťom však rodičia nemôžu nákladnú liečbu zaplatiť. Museli sa preto rozhodnúť, ktorému z nich dajú šancu na život, informuje Daily Mail.

Čínskym dvojčatám lekári diagnostikovali zriedkavé ochorenie imunity nazývané CGD, keď mali jeden mesiac. Podľa odborníkov sa deti bez liečby nedožijú viac ako dvoch rokov. Rodičia tak stáli pred pravdepodobne najťažšiou voľbou v ich živote, ktorú nechce zažiť nikto - musia si vybrať, ktorého z chlapcov nechajú žiť.

Výsledok však zvrátila babička chlapcov. Trvala na tom, že smrť jedného z nich nepripadá do úvahy a rodina musí nájsť všemožné spôsoby, ako zachrániť oboch. Našťastie smutný príbeh oslovil čínsku charitatívnu organizáciu, ktorá sa rozhodla rodine pomôcť získať dostatok peňazí pre liečbu oboch detí.

ZDROJ: Facebook/International Council of Multiple Birth Organisations

CGD je chronická granulomatózna choroba, ktorá je diagnostikovaná zhruba jednému z 500-tisíc ľudí. Imunitný systém ľudí postihnutých touto chorobou je schopný bojovať proti vírusovým infekciám, ako je chrípka, ale proti niektorým baktériám je takmer bezbranný.

Ochorenie je možné liečiť pomocou transplantácie kostnej drene, ale proces je veľmi komplikovaný, navyše je ťažké nájsť vhodného darcu. Darcovia z charity sa rozhodli nielen prispieť peniazmi na pomoc deťom, ale aj darovať kostnú dreň.

CHONGQING/Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ochorenie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.