Záhadná smrť v hoteli v Hurghade: Rodičov zabilo niečo v izbe, tvrdí dcéra

Britskí manželia zomreli v Egypte za záhadných okolností
Britskí manželia zomreli v Egypte za záhadných okolností Zdroj: Facebook

Ministerstvo turistiky už zverejnilo závery pitvy manželov.

Egyptská polícia stále vyšetruje záhadnú smrť britských manželov na dovolenke. V hoteli v Hurghade im zrazu prišlo nevoľno, do hodiny zomreli. Dcéra Johna a Susan, ktorá bola v letovisku tiež, pre BBC opísala, ako rodičov našla a čo sa dialo ďalej.

Ani po piatich dňoch vyšetrovania nie je jasné, prečo 69-ročný John a 63-ročná Susan Cooperovi zomreli. Žiadne stopy jedovatého plynu, ktorý by v izbe britského páru unikal, egyptskí kriminalisti nenašli.

S manželmi bola na dovolenke aj ich dcéra Kelly Ormerodová so svojou dcérkou. Práve ona naznačovala, že rodičia mohli zomrieť na otravu oxidom uhoľnatým. Aj napriek tomu, že sa táto teória nepotvrdila, Kelly tvrdí, že "rodičov zabilo niečo v ich izbe".

Kelly uviedla, že rodina spoločne večerala, John a Susan si potom šli odpočinúť. V izbe ich ešte navštívila ich vnučka. "Dcéra hovorila, že cítila niečo zvláštne, čo nebolo v poriadku. Jediné, čo urobili, bolo, že do vzduchu nasprejovali trochu parfumu, aby to nebolo cítiť," povedala v rozhovore Kelly.

Rodičov nevidela až do ďalšieho rána, kedy neprišli na raňajky, preto ich išla skontrolovať. "Videla som, že otcovi je hrozne zle, potácal sa. Povedal, že je mu naozaj zle a veľa zvracal. Mama ležala na posteli," opísala Kelly.

Personál hotela privolal dvoch lekárov, ktorí sa snažili Johna zachrániť. "Mamu zatiaľ neošetrovali, pretože otcovi bolo horšie, takže bol prioritou. Resuscitovali ho, zachraňovali, ako mohli, ale nič mu nepomohlo. Mama ani nevedela, čo sa deje, ale myslela som, že prežije," doplnila Kelly.

Susan záchranári previezli do nemocnice, kde zomrela. "Myslím, že keď sa večer vrátili do izby, bolo tam niečo, čo ich zabilo. Či už vdýchli niečo, čo ich otrávilo, neviem," vyhlásila Kelly. Jej rodičia vraj nemali žiadne zdravotné ťažkosti, nepostihla ich ani "faraónova pomsta", boli naopak v dobrej kondícii.

Ministerstvo turistiky už zverejnilo závery pitvy manželov. Johnovi "rapídne klesol krvný tlak, čo spomalilo krvný obeh a spôsobilo zástavu srdca". Ako príčinu smrti Susan pitva označila "zastavenie krvného obehu a respiračných funkcií".

Kriminalisti čakajú ešte na výsledky testov vzoriek, ktoré z tiel turistov odobrali. Cestovná kancelária Thomas Cook, s ktorou manželia v Egypte boli, "robí všetko pre to, aby boli úmrtia vyšetrené".

Zdravotné problémy malo ďalších 13 klientov v hoteli, preto cestovka všetkých turistov presunula do iných zariadení, niektorým zabezpečila návrat domov.

HURGHADA/BBC

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Záhadná

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.