Španielska novinárka obvinila Gérarda Depardieua zo znásilnenia. Pre herca to nie je prvé takéto obvinenie

Gérard Depardieu
Gérard Depardieu. Zdroj: Profimedia.sk

Španielska novinárka a spisovateľka Ruth Bazová obvinila francúzskeho herca Gérarda Depardieua zo znásilnenia. Herec už čelí viacerým takýmto obvineniam, pre ktoré ho tiež vyšetrujú, informuje TASR podľa stredajšej správy agentúry DPA.

Bazová obviňuje Depardieua zo sexuálneho napadnutia počas interview v roku 1995, uviedla v stredu hovorkyňa novinárky Carmen Espinillová. Potvrdila tak skoršiu správu španielskeho denníka La Vanguardia.

Depardieu údajne pobozkal Bazovú na ústa a krk bez jej povoleni a cez oblečenie do nej vnikal prstami, uviedli noviny, ktoré citovali oznámenie v súčasnosti 51-ročnej spisovateľky podané na polícii v španielskom meste Torremolinos. Podľa novín Bazovú posmelili obvinenia ostatných žien, aby proti Depardieuovi po tak dlhom čase konala.

Prečítajte si tiež:

Od roku 2020 čelí Depardieu vyšetrovaniu pre obvinenia zo znásilnenia. Od polovice septembra ho tiež stíhajú na základe trestného oznámenia herečky Helene Darrasovej, ktorá ho obviňuje zo sexuálneho napadnutia počas nakrúcania v roku 2007.

Okrem toho sa vo Francúzsku minulý týždeň začalo vyšetrovanie okolností smrti herečky, ktorá ako jedna z prvých obvinila Depardieua zo sexuálneho útoku. Viaceré médiá totiž uviedli, že 60-ročná Emmanuelle Debeverová spáchala samovraždu.

Depardieu (74) všetky obvinenia odmieta. Herec, ktorý má na konte viac ako 200 titulov vrátane komédie Zelená karta z roku 1990 či seriálu Marseille, bol v októbri nútený pozastaviť svoju kariéru.

Takto sa menil francúzsky herec v priebehu rokov:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.