Ako výhra v lotérii. Miliardár a spolumajiteľ značky Hermés ustanovil za svojho dediča záhradníka z Maroka

Ako výhra v lotérii. Miliardár a spolumajiteľ značky Hermés ustanovil za svojho dediča záhradníka z Maroka
Nicolas Puech na archívnej snímke z roku 2011. Zdroj: profimedia.sk/Bernard Bisson/JDD/SIPA

Z obyčajného záhradníka sa môže stať miliardár. Znie to ako zápletka z filmu no ide o skutočný príbeh. Jeden z najbohatších Francúzov sa rozhodol pre nečakaný krok, za svojho dediča ustanovil svojho dlhoročného zamestnanca, ktorý sa mu staral o záhradu.

Spolumajiteľ módneho giganta Hermés, osemdesiatročný Nicolas Puech, je totiž slobodný a nemá vlastných potomkov. Nemenovaný záhradník pôvodom z Maroka tak po jeho smrti zdedí minimálne polovicu z majetku v hodnote 10,5 miliardy eur.

Zatiaľ však podľa zdrojov svoje plány sa závetom priebežne menia a peniaze rôzne presúvajú. Informáciu priniesol časopis People.

Puech údajne vlastní medzi piatimi a šiestimi percentami firmy Hermés, to predstavuje majetok v hodnote 10,5 miliardy eur. Celková hodnota firmy sa momentálne odhaduje na viac ako 200 miliárd eur.

Kabelky Hermés. Zdroj: Profimedia.sk

​Podľa informácií denníka je šťastlivec marockého pôvodu, za manželku si zobral Španielku, s ktorou má aj deti. Zdediť by mal aj Puechove nehnuteľnosti v Marakéši v Maroku a v Montreux vo Švajčiarsku oceňované na 5,4 milióna eur.

Puech je zástupcom už piatej generácie po Thierrym Hermèsovi, zakladateľovi parížskeho módneho domu, ktorý sa preslávil napríklad kabelkami Birkin. Z dozornej rady firmy odišiel v zlom v roku 2014, keď 23 percent značky získal koncern LVMH.

Podľa webu people.com sú vzťahy medzi Puech a zvyškom jeho rodiny dlhodobo zlé. Aj preto sa zrejme rozhodol pre netradičný spôsob, ako so svojim majetkom naložiť.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.