Mocní muži sveta budú poriadne nervózni. Súd zverejní hriešny zoznam klientov pedofilného finančníka Epsteina

Mocní muži sveta budú poriadne nervózni. Súd zverejní hriešny zoznam klientov pedofilného finančníka Epsteina
Princ Andrew. Zdroj: Profimedia.sk

Obete zosnulého sexuálneho predátora Jeffreyho Epsteina majú dôvod na radosť. Súd totiž rozhodol, že bude zverejnený zoznam 170 ľudí s väzbami na obvineného finančníka, informuje portál New York Post.

„Cez Vianoce a Nový rok bude veľa nervóznych ľudí, presne 170, kto je na zozname neposlušných?“ napísala na sociálnej sieti X Victoria Giuffreová, jedna z údajných obetí.

Giuffreová, za slobodna Robertsová, vlani v marci uzavrela mimosúdnu dohodu s princom Andrewom, ktorého predtým obvinila zo sexuálneho napadnutia. Člen anglickej kráľovskej rodiny jej mal vyplatiť 12 miliónov dolárov.

Dohoda tak ušetrila druhorodeného syna kráľovnej Alžbety II. verejného poníženia v podobe súdneho procesu.​

Giuffreová. ktorá má teraz 40 rokov, deklarovala, že od svojich 16 rokov bola obeťou obchodovania so sexom a sexuálneho zneužívania, ktoré organizoval finančník Jeffrey Epstein a práve princ Andrew mal byť jedným, z jeho klientov.

Victoria Giuffre s archívnou fotografiou. Zdroj: Profimedia.sk

Prezidenti, miliardári, herci a princ

​Manhattanská federálna sudkyňa Loretta Preska v pondelok nariadila zverejnenie dlho zapečatených dokumentov v medzitým ukončenom súdnom spore za ohováranie, z ktorého Giuffreová obvinila Ghislaine Maxwellovú - Epsteinovu expriateľku a spolupáchateľku odsúdenú za kupliarstvo.

Na základe tohto rozhodnutia bude zverejnený zoznam desiatok osôb, ktoré figurovali v rôznych súdnych sporoch spojených so žalobami na Epsteina a Maxwellovú.

Osoby, ktoré budú identifikované, majú dva týždne na to, aby sa proti rozhodnutiu odvolali. Sudkyňa však zdôraznila, že mnohé z mien už boli v súvislosti s prípadom verejne medializované. 

Medzi najznámejšie mená, ktoré boli odfotografované s údajnými obeťami patria exprezident Bill Clinton či miliardár Bill Gates. Epsteinov ostrov navštívili aj herci Kevin Spacey či Chris Tucker alebo napríklad aj spisovateľ Stephen King.

Špekuluje sa aj o Donaldovi Trumpovi, ktorý sa v spoločnosti Epsteina objavoval tri dekády. Utajené zostanú iba tie osoby, ktoré boli v čase, keď ich mal Epstein zneužiť, ešte deťmi.

Na zozname sa určite objaví aj princ Andrew, ktorý bol zbavený svojich vojenských a kráľovských titulov. Pravdepodobne tak bude čeliť obnovenému vyšetrovaniu.

Za zločiny pyká iba Maxwellová

Epsteinov ostrov, oficiálne známy ako Little Saint Jacob, sa stal symbolom jeho zvrátenosti. Tento tropický ostrov v Karibiku bol luxusným útočiskom pre bohatých a mocných, ale aj miestom, kde sa konali nechutné sexuálne „párty“ s deťmi. Ostrov bol bezpečným úkrytom pre hollywoodske celebrity, ktoré si tam chodili ukojiť svoje zvrátené fantázie.

Epstein si vzal život v auguste 2019 vo federálnom väzení na Manhattane, keď čakal na súdny proces pre obvinenia zo sexuálneho obchodovania. Udajnú samovraždu sprevádzali zvláštne okolnosti. Zo strany zamestnancov väznice totiž došlo k viacerým pochybeniam.

Obvinili ho z toho, že pod zámienkou masáží lákal do svojich domovov množstvo maloletých dievčat a následne ich sexuálne zneužíval.

Ghislaine Maxwellová (61) si odpykáva 20-ročný trest odňatia slobody po tom, čo bola v decembri 2021 odsúdená za pomoc Epsteinovi pri nábore a sexuálnom zneužívaní maloletých dievčat.

Epsteinovu expriateľku a spolupáchateľku usvedčili z kupliarstva. Pozrite si archívny príspevok.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.