Motorovú pílu vymenil za pálku. Argentínsky prezident sa vo vianočnom prianí vyhráža národu

Motorovú pílu vymenil za pálku. Argentínsky prezident sa vo vianočnom prianí vyhráža národu
Argentínsky prezident Javier Milei. Zdroj: Profimedia.sk

Nezostal nič dlžný svojej povesti. Nový argentínsky prezident Javier Milei venoval svojmu národu veľmi kuriózne vianočné posolstvo. Excentrický politik na sociálnej sieti prostredníctvom svojho účtu, ktorý využíval pre volebnú kampaň, síce zaželal občanom pekné sviatky, ale zároveň varoval, aby neinklinovali ku komunizmu.

„Pekné sviatky a dajte pozor, aby ste sa nestali komunistom,“ napísal na sociálnu sieť X Milei prostredníctvom účtu svojej volebnej kampane.

V čase Vianoc sú mnohí zvyknutí na fotografie či videá politikov, ako na sebe majú napríklad sviatočné svetre či aspoň kravaty, sedia pri krbe ovenčenom napríklad vianočnými pančuchami alebo pózujú pri ozdobenom stromčeku. Milei tento akt poňal svojsky.

Argentínsky prezident nielen, že na fotografii nemá jedinú vec s vianočnou tematikou, ale v rukách zvieral bejzbalovú pálku. Navyše sa na snímke tvári výhražne. Na podobné výstrelky si pritom uňho už Argentínčania zvykli. Počas kampane sa v uliciach objavil so šialeným výrazom a motorovou pílou. 

Milei zaželal Argentincom pekné sviatky aj na svojom ďalšom profile na sociálnej sieti X. Tu sa už vyhol akémukoľvek útoku na iných. „Nech tieto sviatky značia začiatok novej éry Argentínčanov a nech sa Argentína stane krajinou, o ktorej sme snívali,“ doplnil k vianočnému prianiu prezident.

Už pred nedávnymi prezidentskými voľbami bol Milei známy ako mimoriadne excentrický politik s často až šialenými názormi. Nechal sa napríklad počuť, že by nebol proti predaju vlastných orgánov, pretože „človek má právo nakladať so svojím telom“.

Paradoxne sa však stavia napríklad proti potratom. Medzi jeho plánmi je tiež potrebné zrušenie argentínskeho pesa a jeho nahradenie americkým dolárom.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.