Niekto hodil petardu na dvor domu. Vybuchla psovi v papuli

Zlatý retriever
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/BARBARA LOPEZ

Smutný prípad z Česka. Na záhradu rodinného domu v meste Brandýs nad Labem niekto hodil 30. 12. petardu. Pred jej explóziou sa do nej zahryzla sučka zlatého retrievera.

Výbuch psa vážne zranil, zlomil mu čeľusť a veterinári mu museli pri náročnej operácii odstrániť väčšinu zubov. O prípade informuje portál TN.cz

Prečítajte si tiež:

„Niekto, zatiaľ toho nečloveka nemôžem pomenovať, hodil na záhradu rodinného domu petardu, ktorú sučka okamžite vzala do papule. Spôsobila si tak devastačné zranenia. V súčasnosti sa zotavuje z náročnej operácie, pri ktorej jej museli operovať zlomenú čeľusť a odstrániť veľké množstvo zubov, ktoré sa nepodarilo zachrániť," opísal na sociálnej sieti incident Martin C., ktorý teraz po páchateľovi pátra.

„Samozrejme, všetko už rieši polícia a vzhľadom na to, že škoda mnohonásobne prevyšuje 10 000 korún, ide o trestný čin," dodal Martin. 

Česká polícia v súčasnosti pátra aj po ďalších osobách. V obciach v okrese Kolín malo v piatok v noci prechádzať auto, z ktorého neznámi ľudia hádzali petardy práve na tie záhrady, na ktorých boli psy. Auto zaznamenala bezpečnostná kamera jedného z domov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.