Žiadali smrť britského princa Harryho a jeho syna. Dvaja muži z Londýna strávia roky za mrežami

Princ Harry a Meghan
Zdroj: Profimedia

Londýnsky súd vo štvrtok udelil viacročné tresty odňatia slobody dvom neonacistickým tvorcom podcastov, ktorí podporovali terorizmus a žiadali smrť britského princa Harryho a jeho syna Archieho.

Podcaster Christopher Gibbons odstal osemročný trest odňatia slobody; Tyrone Patten-Walsh bol odsúdený na sedem rokov.

Prečítajte si tiež:

Rasistické, antisemitské a mizogynistické názory

Títo muži pod pseyudonymami vo svojej šou s názvom Black Wolf Radio uviedli, že bielej rase môže hroziť genocída, ak nebudú podniknuté odvetné kroky.

Gibbons v jednej epizóde povedal, že vojvoda zo Sussexu (Harry) by mal byť trestne stíhaný a justične zavraždený za zradu. Jeho štvorročného syna, princa Archieho, označil za tvora, ktorého je potrebné odstrániť.

Londýnčania Gibbons a Patten-Walsh zastávali rasistické, antisemitské, islamofóbne, homofóbne a mizogynistické názory a svojich poslucháčov povzbudzovali, aby páchali násilné činy voči etnickým menšinám, uviedli úrady.

Títo podcasteri obdivovali pravicových extrémistov, ktorí sa dopustili hromadných vrážd v Nórsku, na Novom Zélande a v Južnej Karolíne. Takisto zverejňovali fotografie nacistov, vykonávajúcich popravy Žida, píše AP.

Polícia ich zatkla v roku 2021 a následne boli obžalovaní z viacerých teroristických trestných činov. Vlani v júli boli usvedčení z podpory terorizmu a šírenia teroristických materiálov, píše stanica Sky News.

Pozrite si reportáž o tom, že Harry prišiel na korunováciu kráľa bez Megan:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.