„Má ich rád mladé“, píše sa v dokumentoch o Clintonovi. Exprezident sa vraj vyhrážal časopisu, ktorý písal o Epsteinovi

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bill Clinton sa "vyhrážal" prominentnému časopisu a pohrozil zamestnancom, aby nezverejňovali články o Jeffreym Epsteinovi. Podľa portálu The Guardian to naznačujú v stredu zverejnené súdne dokumenty k prípadu amerického finančníka, ktorý prevádzkoval kupliarsku sieť.

Tvrdenie je uvedené v e-maile, ktorý v roku 2011 napísala Virginia Giuffreová - prvá z obetí, ktorá na Epsteina podala žalobu.

V správe poslanej novinárovi Giuffreová tvrdí, že bývalý americký prezident vošiel do kancelárií Vanity Fair a povedal, že príbehy o jeho „dobrom priateľovi“ by sa nemali zverejňovať.

​Graydon Carter, bývalý redaktor Vanity Fair, to však odmieta, s tým, že „toto sa určite nestalo“. Giuffreová sa v tom čase pripravovala na vydanie novej knihy – a opisuje, že mala obavy, čo o nej časopis zverejní.

Clinton patrí medzi desiatky významných osobností, ktoré boli menované v súdnych spisoch týkajúcich sa Ghislaine Maxwellovej, jej vzťahu s Epsteinom a údajných obetí sexuálneho zneužívania.

V dokumentoch zverejnených v stredu sa tvrdilo, že Epstein povedal, že Clinton "má ich rád mladé, s odkazom na dievčatá".

Prečítajte si tiež:

​V roku 2019 hovorca bývalého prezidenta povedal, že „s Epsteinom nehovoril už viac ako desať rokov“ a „nevie nič o strašných zločinoch“.

Na základe doteraz zverejnených súdnych dokumentov, s výnimkou spomenutého tvrdenia, zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sa exprezident podieľal na niečom nezákonnom. Portál Sky News kontaktoval jeho nadáciu so žiadosťou o vyjadrenie, zatiaľ bez odpovede.

Finančník Epstein bol obvinený zo zneužívania neplnoletých dievčat vo veku 14 rokov. V roku 2019 sa zabil vo väzení, keď čakal na súdny proces v súvislosti s obvineniami z obchodovania so sexom.

Ghislaine Maxwellová si v súčasnosti odpykáva 20-ročný trest odňatia slobody po tom, čo bola odsúdená za pomoc pri nábore a starostlivosti o tínedžerov pre Epsteina pri obťažovaní.

Zverejnili druhú várku dokumentov

​Vo štvrtok bola zverejnená ďalšia časť doteraz zapečatených dokumentov zo súdneho sporu spojeného s Jeffreym Epsteinom, odsúdeným pedofílom, ktorý zomrel vo väzení skôr, ako mohol čeliť federálnemu obvineniu zo sexuálneho obchodovania.

Ide o druhú várku dokumentov, ktoré budú odpečatené na základe súdneho príkazu z 18. decembra, pričom ďalšie sa očakávajú v najbližších týždňoch.

Dokumenty obsahujú viac než 300 strán textu a sú súčasťou občianskoprávneho žaloby za ohováranie z roku 2015, ktorú podala Virginia Roberts Giuffre, Američanka, ktorá tvrdila, že ju Epstein sexuálne zneužil ako neplnoletú a že Ghislaine Maxwell, bývalá Epsteinova priateľka, pomáhala pri zneužívaní.

Epsteinovu expriateľku a spolupáchateľku usvedčili z kupliarstva. Pozrite si archívny príspevok.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.