Preplnené ulice i neustály hluk. Benátky zavádzajú ďalšie obmedzenia pre turistov

Preplnené ulice i neustály hluk. Benátky zavádzajú ďalšie obmedzenia pre turistov
Ilustračná snímka. Zdroj: Shuterstock/Jaroslav Moravcik

Milióny turistov každý rok na talianskych Benátkach zanechávajú negatívne stopy. Rozhodli sa preto pre rázne opatrenia.

Už minulý rok v septembri padlo rozhodnutie zaviesť poplatok pre tých turistov, ktorí sa chystajú do Benátok iba na jeden deň. Platiť ho budú vo vybraných 29 dňoch v časovom rozmedzí od apríla do júla a pôjde o päť eur. O ktoré dni konkrétne pôjde však ešte nedefinovali, informuje tn.cz

Prečítajte si tiež:

Obmedzené skupiny

Mesto sa aktuálne rozhodlo aj pre ďalšie opatrenie. Turistické skupiny, ktoré budú navštevovať mesto so sprievodcom, nebudú môcť mať viac ako 25 členov. Obmedzenie má byť platné od 1. júna 2024. Zavedú ho nielen Benátky, ale tiež ostrovy Murano, Burano a Torcello.

Navyše, skupinám bude zakázané robiť zastávky v úzkych uličkách, na prejazdoch a tiež na mostoch. Sprievodcovia tiež budú mať zákaz pri sprevádzaní používať megafóny.

Podľa Simone Venturiovej, členky rady Benátok pre cestovný ruch, sú tieto kroky súčasťou širšieho rámca opatrení, zameraných na vytvorenie väčšej rovnováhy medzi tými, ktorí v meste žijú a prichádzajúcimi turistami.

Mesto Benátky je od roku 1987 zapísané na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Každý rok ho navštívia milióny návštevníkov, najviac v letnom období, keď bývajú ulice mesta preplnené.

Nie je zmrzlina ako zmrzlina. Pozrite sa, ako vzniká pravé talianske gelato: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.