Explózia v hoteli v Texase, zranili sa desiatky ľudí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prinajmenšom 21 ľudí utrpelo zranenia pri výbuchu, ku ktorému došlo v pondelok v hoteli v meste Fort Worth v americkom štáte Texas. Väčšina utrpela len ľahké zranenia, avšak najmenej traja ľudia sú vo vážnom a jeden až v kritickom stave. Informuje o tom agentúra AP.

Výbuch podľa tamojších úradov zrejme spôsobil únik plynu. V čase explózie prebiehali v 20-poschodovom hoteli Sandman Signature stavebné práce. Obývaných však napriek tomu bolo viac ako dvadsať hotelových izieb, priblížil hovorca miestneho hasičského zboru Craig Trojacek. Zranené osoby previezli do nemocnice.

Hotel Sandman Signature sa nachádza v rušnom centre mesta Fort Worth. Výbuch vymrštil na ulicu dvere aj časť jeho prednej steny. Úrady vyzvali ľudí, aby sa nateraz oblasti vyhli. Trojacek uviedol, že v hoteli sa nachádza aj reštaurácia, dosiaľ však nie je známe, či došlo k výbuchu práve tam. Hovorca dodal, že záchranári sa bezprostredne nevedeli dostať do niektorých častí budovy.

Prečítajte si tiež:

„Mali sme hlásenia o ľuďoch uväznených v suteréne (budovy), pričom vzhľadom na výbuch, ku ktorému došlo, boli niektoré z týchto priestorov buď zasypané, alebo sa v tom momente ešte nezdalo bezpečné poslať tam ľudí,“ dodal Trojacek.

Hotel Sandman Signature v centre mesta Fort Worth má podľa údajov na svojej webstránke 245 izieb. Postavený bol v roku 1920, pričom od roku 1979 figuruje v zozname kultúrnych pamiatok Spojených štátov (NRHP).

Pozrite si archívne zábery z Televíznych novín z 22. 11. 2023 o explózii na ikonickom moste v Severnej Amerike:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.