Dávajte si pozor na správne vyplnené údaje na letenke. Manželský pár stál omyl tisíce

Dávajte si pozor na správne vyplnené údaje na letenke. Manželský pár stál omyl tisíce
Ilustračná snímka. Zdroj: Shuterstock/H_Ko

Aj napriek eufórii z blížiacej sa dovolenky treba zachovať pokoj a venovať veľkú pozornosť kúpe leteniek. Zadanie zlých údajov nás totiž môže vyjsť poriadne draho. Na nepozornosť doplatili aj manželia z Austrálie, ktorých zlé meno na letenke stálo tisíce dolárov.

Pár z Queenslandu sa práve chystal prejsť odletovou bránou letu smerujúceho z Brisbane do Melbourne, odkiaľ mali pokračovať do Londýna. Na mieste však boli upozornení, že meno na letenke sa nezhoduje s menom v pase, informuje independent.co.uk.

Na letenke stálo Kate, pričom v dokladoch má žena uvedené meno Katherine. Muž teda nepoužil celé meno ženy, ale len domácku podobu. Pravidlá leteckých spoločností sú však nekompromisné, a aj keď išlo len o malý omyl, do lietadla ženu pustiť odmietli.

Prečítajte si tiež:

Pravidlá leteckých spoločností nepustili

Pár si zakúpil letenky na cestovateľskom webe, ktorý ich informoval, že za malý poplatok je možné údaj na letenke zmeniť. Krátko na to však zistil, že v ich prípade sa dá letenka už len zrušiť a musia si kúpiť novú. Tá stála na poslednú chvíľu 4700 austrálskych dolárov (asi 2877 eur).

Zúfalý pár, ktorý sa na cestu tešil, tak na novú letenku použil väčšiu časť peňazí na dovolenku. „Prosím, to nám nemôžete urobiť, všetky naše peniaze na dovolenku tak bleskovo zmiznú,“ apelovala na sprostredkovateľskú spoločnosť žena po telefóne, avšak bez úspechu.

Cestovateľský web StudentUniverse sa ohradil, že tento postup je v súlade s podmienkami stanovenými leteckou spoločnosťou. Zmena mena v tomto prípade nebola povolená, a tak bola jediná možnosť letenku zrušiť a vystaviť novú, tentokrát so správnym menom.

Slovenské letiská pripravujú v novom roku 2024 viaceré novinky:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.