Ďalšia tragédia v Hurghade. Turistke sa stala osudnou populárna atrakcia

Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com/Dmitry V. Petrenko

Žena zostala niekoľko minút zakliesnená pod nafukovacím banánom.

Ďalšia tragédia v egyptskej Hurghade. Len týždeň po záhadnom úmrtí britského páru v luxusnom hoteli sa inej turistke z Veľkej Británie stala osudnou obľúbená atrakcia - jazda na nafukovacom banáne, píše Daily Mail. 

Žena, ktorá mohla mať 50 alebo 60 rokov, zomrela 28. augusta. Turisti boli tesne pred tragédiou na výlete, kde mali sledovať delfínov. Cestou späť sa v skupinkách striedali na nafukovacom banáne. Ten sa ale prevrátil a turistka pod ním zostala uväznená.

Síce sa ju podarilo vyslobodiť a vytiahnuť späť na loď, kde sa ju snažili oživovať, ale už jej nebolo pomoci. "Počul som, ako jej dcéra kričala, pretože videla, že s mamou je to vážne. Robili jej masáž srdca, ale nikto neskúsil umelé dýchanie. Kričal som, nech jej uvoľnia dýchacie cesty, ale odstrčili ma preč," povedal svedok, bývalý veterán britskej armády, ktorý bol v čase incidentu na lodi.

K žene nakoniec privolali lekára, nepodarilo sa im ju už zachrániť. Pod nafukovacím banánom bola totiž uväznená niekoľko minút.

Úmrtie turistky potvrdil hovorca cestovnej kancelárie Thomas Cook. "Bohužiaľ jedna naša klientka zomrela minulý týždeň na výlete v Egypte. Chceme vyjadriť najhlbšiu sústrasť rodine. Urobíme všetko preto, aby sme im v týchto ťažkých chvíľach pomohli," uviedol hovorca s tým, že cestovná kancelária vyšetruje, čo sa vlastne v mori pri pobreží Hurghady prihodilo.

Tragédia sa stala len týždeň po tom, čo za záhadných okolností zomreli v hoteli Steigenberger Aqua Magic britskí turisti John a Susan Cooperovi. Aj tí boli na dovolenke s cestovnou kanceláriou Thomas Cook.

HURHADA/Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hurghada

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.