Opitý Čech vrazil člnom do potápača v Chorvátsku. Spôsobil mu hlboké rany až po kosť

Čech zrazil s člnom Chorváta v mori
Čech zrazil s člnom Chorváta v mori Zdroj: Danijel Babin/Facebook

Za tento čin mu hrozí väzenie.

Opitý Čech vrazil v Chorvátsku motorovým člnom do muža chytajúceho ryby pod hladinou, ktorému spôsobil ťažké zranenia, za čo mu hrozí až osem rokov väzenia. Informoval o tom v pondelok server iDNES.cz.

K incidentu došlo 21. augusta pri ostrove Dugi Otok neďaleko Zadaru v strednej časti Chorvátska. Jeho obeťou sa stal Chorvát, ktorý sa venoval takzvanému spearfishingu, teda podvodnému lovu rýb za pomoci harpúny.

Lovec odpočíval na hladine, keď zbadal, ako sa na neho z tesnej blízkosti rúti motorový čln. V poslednej chvíli sa mu podarilo ponoriť a tak si zachránil život. Vrtuľa motora mu však rozsekla neoprén a zanechala hlboké rany na ľavom boku a tiež niekoľko otvorených rán až ku kostiam na ruke, lakti a kolene.

Ku kolízii došlo len asi 15 metrov od brehu. Čln zastavil neďaleko a zraneného lovca napokon zobral na palubu, na ktorej sa nachádzali traja občania ČR. Muž, ktorý plavidlo riadil, má 33 rokov a pochádza z Prahy.

Zadarská polícia po ukončení vyšetrovania nehody vzniesla voči nemu obvinenie z trestného činu všeobecného ohrozenia, za čo mu hrozí jeden až osem rokov väzenia. Je podozrivý z riadenia člna pod vplyvom alkoholu a zo spôsobenia vážnej telesnej ujmy.

Za priťažujúce okolnosti sa považuje aj rýchlosť plavby, ktorá bola 35 kilometrov za hodinu, teda takmer štvornásobne vyššia, než je povolená v takej tesnej blízkosti brehu. Vodič člna musel tiež prehliadnuť červeno-bielu bójku signalizujúcu prítomnosť potápača.

ZADAR/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme čln

Dôležité udalosti