Princezná Kate sa podrobila vážnej operácii. Chirurgický zákrok čaká aj kráľa Karola III.

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kate, princezná z Walesu, sa lieči v nemocnici po úspešnom operačnom zákroku v oblasti brucha, oznámil v stredu Kensingtonský palác. TASR informácie prevzala z agentúry DPA a webovej stránky stanice BBC.

Kate (42) prijali do zdravotníckeho zariadenia The London Clinic v britskej metropole na plánovaný zákrok v utorok. Hospitalizácia by mala trvať desať až 14 dní s následnou domácou liečbou.

Princezná by sa mala zotavovať dva až tri mesiace a k oficiálnym povinnostiam sa podľa odporúčaní lekárov pravdepodobne vráti až po Veľkej noci, uviedol palác.

Prečítajte si tiež:

Jej manžel princ William nebude počas hospitalizácie svojej manželky a ani v období bezprostredne po jej prepustení vykonávať oficiálne povinnosti. William, ktorý je následníkom trónu, bude manželke k dispozícii a bude sa starať o ich tri deti – princa Georgea, princeznú Charlotte a princa Louisa.

Kensingtonský palác odmietol zverejniť presnú diagnózu Kate. Potvrdil však, že nešlo o rakovinové ochorenie. Princezná podľa hovorcu paláca verí, že verejnosť bude mať pochopenie pre jej želanie uchovať informácie o svojom zdraví v súkromí.

William je starší syn britského kráľa Karola III. a následník trónu. Spolu s manželkou Kate žije v Kensingtonskom paláci v Londýne, ktorý je ich oficiálnou rezidenciou.

Operácia čaká aj kráľa Karola III.

Britský kráľ Karol III. na budúci týždeň absolvuje v nemocnici lekársky zákrok v spojitosti so zväčšenou prostatou, oznámil v stredu Buckinghamský palác. TASR informácie prevzala z agentúry AFP a webovej stránky BBC.

"Kráľ vyhľadal liečbu zväčšenej prostaty. Zdravotný stav jeho Výsosti nie je závažný a na budúci týždeň navštívi nemocnicu, aby podstúpil nápravný zákrok," uviedol palác vo vyhlásení.

Účasť 75-ročného panovníka na verejných podujatiach bude počas jeho zotavovania sa na krátky čas pozastavená.

Mierne zväčšenia prostaty je u mužov vo veku nad 50 rokov bežné a väčšinou nepredstavuje vážne zhoršenie zdravotného stavu, píše BBC s odvolaním sa na britskú Národnú zdravotnú službu (NHS).

Frederik X. sa stal novým kráľom Dánska. Pozrite si príspevok z televíznych novín.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.