V Ekvádore zavraždili prokurátora, ktorý vyšetroval útok v televíznom štúdiu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prokurátor v Ekvádore, ktorý vyšetroval minulotýždňový dramatický útok na televíznu stanicu, bol v stredu smrteľne postrelený. Podľa agentúry AFP o tom vo štvrtok na sociálnej sieti X informovala ekvádorská generálna prokurátorka Diana Salazarová.

Ubezpečila, že násilná smrť prokurátora Cesara Suáreza bude dôsledne vyšetrená. Dodala, že orgány činné v trestnom konaní sa organizovaným zločinom a teroristami nenechajú zastrašiť a budú plniť svoj záväzok voči ekvádorskej spoločnosti.

Miestne médiá odvysielali zábery na Suárezovo auto, na ktorom bolo badať otvory po guľkách vystrelených cez okno na strane vodiča. K útoku došlo na ulici v prístavnom meste Guayaquil, ktoré je v Ekvádore centrom vojny proti drogovým gangom.

Prudký nárast násilia v kedysi pokojnom Ekvádore badať odvtedy, ako sa táto krajina stala centrom globálneho vývozu kokaínu zo susednej Kolumbie a Peru.

Prečítajte si tiež:

Ekvádorská vláda minulý týždeň vyhlásila vojnu mocným drogovým gangom, ktoré sa následne vyhrážali popravami civilistov a príslušníkov bezpečnostných síl a uskutočnili vlnu útokov - o život pri nich prišlo najmenej 20 ľudí.

Ako pripomenula agentúra AFP, minulý utorok ozbrojenci v kuklách vtrhli do televízneho štúdia, strieľali tam a prinútili vystrašených zamestnancov, aby políhali na zem. Kým polícia prišla a zasiahla, dramatické udalosti sa zo štúdia asi 30 minút vysielali v priamom prenose. Zadržaných bolo 13 ľudí, mnohí z nich boli tínedžeri.

Zdroj z prokuratúry pre agentúru AFP uviedol, že Suárez dostal v rámci vyšetrovania za úlohu zistiť, ktorá zločinecká skupina bola za útokom na televíziu.    

Pozrite si zábery z 10. 1. 2024. Do ekvádorskej televízie prišli ozbrojenci:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.