Mladík sa z vodičáku tešil iba 20 minút. Neuveríte, prečo mu ho policajti ihneď zobrali

Mladík sa z vodičáku tešil iba 20 minút. Neuveríte, prečo mu ho policajti ihneď zobrali
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/Netpixi

Dvadsaťpäťročný Kanaďan mal takú radosť z nového vydaného vodičského oprávnenia, že sa to rozhodol osláviť hneď cestou domov.

Za volantom si teda otvoril pivo a svoje auto hnal rýchlosťou ďaleko za povoleným limitom. Z tohto dôvodu zakrátko o oprávnenie prišiel.

Mladík z Bramptonu, čo je mesto na okraji torontskej aglomerácie, získal vodičské oprávnenie v neďalekom Orangeville.

Rozhodol sa to osláviť popíjaním piva a značne rýchlou a agresívnou jazdou. Na diaľnici si ho však všimli policajti v neoznačenom aute.

Podľa policajného protokolu sa mladý muž hnal rýchlosťou o 50 kilometrov vyššou, než je v danom mieste povolené, a tiež pri jazde nebezpečne kľučkoval medzi ostatnými autami.

„Nechápem, ako si niekto môže myslieť, že pivo počas jazdy je chytrý nápad. Nieto ešte začínajúci vodič, ktorý by mal dobre poznať pravidla cestnej premávky,“ komentoval Ian Michel z ontárijskej polície.

Prečítajte si tiež:

Obvinený z viacerých vecí

Narážal tým aj na skutočnosť, že bezohľadný vodič získal len oprávnenie typu G2. To je, takpovediac, predstupeň plnohodnotného vodičského preukazu.

G2 sa vystavuje na skúšobnú dobu jedného roka, počas ktorého sa začínajúci vodiči nesmú dopustiť žiadnych vážnejších priestupkov, pričom jednou z podmienok aj nulová tolerancia alkoholu za volantom.

Nadšený vodič podľa lokálneho webu Caledon Enterprise prišiel na 30 dní o oprávnenie, ktoré mu vystavili len približne 20 minút predtým, ako ho na diaľnici zastavili policajti.

Taktiež ho obvinili z nebezpečnej jazdy, riadenia vozidla pod vplyvom alkoholu a niekoľkých ďalších priestupkov.

Pozrite si decembrovú reportáž o digitálnych vodičských preukazoch:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.