V Írsku úraduje víchrica Isha. Spôsobila výpadky elektriny a narušila aj leteckú dopravu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Tisíce domácností zostali v nedeľu v Írsku bez elektriny v dôsledku víchrice Isha. Meteorológovia varovali pred "ničivým" vetrom. Očakávali sa tiež problémy v doprave, letisko v Dubline zrušilo desiatky letov. Informuje agentúra DPA.

Úrady obyvateľov vyzvali, aby dbali na varovania a nepodnikali nepotrebné cesty. Od nedeľňajšieho večera platil najvyšší stupeň výstrahy pred vetrom pre grófstva Donegal, Galway a Mayo na severozápade Írska.

Britský meteorologický úrad medzitým oznámil, že západné časti Spojeného kráľovstva by mohlo počas víchrice zasiahnuť tornádo.

Večer miestneho času bolo v Írsku bez elektrickej energie viac ako 170.000 domov, fariem a podnikov. V priebehu noci by podľa očakávaní mohlo dôjsť k ďalším výpadkom prúdu.

Prečítajte si tiež:

V Severnom Írsku hlásili osobu zranenú uvoľneným lešením v Belfaste, oznámila polícia, ktorá dostala aj početné oznámenia o spadnutých stromoch.

Letisko v Dubline uviedlo, že víchrica "významne" ovplyvní jeho prevádzku. Zrušili na ňom najmenej 114 odletov a príletov a 36 ďalších presmerovali na iné letiská.

Letisko Schiphol v holandskom Amsterdame oznámilo, že na pondelok zrušilo 130 letov. Označilo to za preventívne opatrenie pred tým, ako víchrica Isha prinesie silný vietor do Holandska, informovala agentúra Reuters.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 29. 8. 2023. Víchrica zničila Podhájsku:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prírodné javy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.