Let z Manchesteru do Dublinu sa v búrke zmenil na nočnú moru. Nakoniec pristáli o 800 km ďalej v Paríži

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Už videli letisko, no pred búrkou museli ujsť až do Francúzska. Cestujúci letu spoločnosti Ryanair z Manchestru do Dublinu po márnych pokusoch o pristátie nakoniec v nedeľu večer skončili o 800 kilometrov ďalej, na letisku blízko Paríža, uviedol server Manchester Evening News.

Let mal pôvodne pristáť na medzinárodnom letisku v Dubline okolo 15:30, ale už pri odlete z manchesterského letiska v nedeľu popoludní bol o hodinu oneskorený.

Búrka Isha, pri ktorej dosahovala rýchlosť vetra až 145 kilometrov za hodinu, však donútila lietadlo krúžiť nad Írskym morom. Keď sa podmienky nezlepšovali, hľadali iné letisko, kde by mohli bezpečne pristáť. Ukázalo sa však, že to nebude také jednoduché.

„Dostali sme sa k Dublinu a už sme boli nad pristávacou dráhou, ale potom sme sa opäť vzniesli. Znova sme sa pokúsili (pristáť), ale potom pilot oznámil, že v Dubline príliš fúka a že Manchester je plný, takže letíme do East Midlands,“ uviedla novinárka Nicola Bardonová, ktorá sa ocitla na palube.

„Asi o 20 minút neskôr sme boli informovaní, že už nemožno pristáť v Británii, a tak sa piloti rozhodli odletieť do Beauvais. Keď pilot ohlásil, že pristaneme pri Paríži, cestujúci prepukli v smiech,“ dodala.

Jeden z jej spolucestujúcich sa neudržal a vykríkol: „Vitajte v Paríži, radšej by som bol v Kerry.“

Let bol podľa nej „nočná mora“, ale nálada bola po väčšinu času dobrá. Cestujúci však museli zostať sedieť v lietadle na dráhe ešte hodiny po pristátí bez toho, aby dostali nejaké informácie, a to už sa cítili unavene.

Portál poznamenal, že kvôli búrke bolo mnoho pondelkových letov odklonených na iné letisko alebo úplne zrušených.

Úrady varovali pred tornádom

Tisíce domácností zostali v nedeľu v Írsku bez elektriny v dôsledku víchrice Isha. Meteorológovia varovali pred "ničivým" vetrom. Očakávali sa tiež problémy v doprave, letisko v Dubline zrušilo desiatky letov. 

Úrady obyvateľov vyzvali, aby dbali na varovania a nepodnikali nepotrebné cesty. Od nedeľňajšieho večera platil najvyšší stupeň výstrahy pred vetrom pre grófstva Donegal, Galway a Mayo na severozápade Írska.

Britský meteorologický úrad medzitým oznámil, že západné časti Spojeného kráľovstva by mohlo počas víchrice zasiahnuť tornádo.

Večer miestneho času bolo v Írsku bez elektrickej energie viac ako 170.000 domov, fariem a podnikov. V priebehu noci by podľa očakávaní mohlo dôjsť k ďalším výpadkom prúdu.

V Severnom Írsku hlásili osobu zranenú uvoľneným lešením v Belfaste, oznámila polícia, ktorá dostala aj početné oznámenia o spadnutých stromoch.

Letisko v Dubline uviedlo, že víchrica "významne" ovplyvní jeho prevádzku. Zrušili na ňom najmenej 114 odletov a príletov a 36 ďalších presmerovali na iné letiská.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prírodné javy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.