Kyjev reaguje na Ficove slová o kompromise: Bojujeme aj za vaše územia, ďalšie môžu byť na rade Košice

Kyjev reaguje na Ficove slová o kompromise: Bojujeme aj za vaše územia, ďalšie môžu byť na rade Košice
Slovenský premiér Robert Fico. Zdroj: Profimedia.sk

Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí v reakcii na slová premiéra Roberta Fica vyhlásilo, že kompromis s Ruskom neprichádza do úvahy.

Hovorca Oleh Nikolenko dodal, že Ukrajina a jej partneri sa snažia vytlačiť Rusov z okupovaného Krymu, Donbasu a Luhanska, aby sa nepohli ďalej vrátane Košíc, Prešova a ďalších častí Slovenska, informuje portál Ukrajinska Pravda.

„Buďme úprimní: žiadna bezpečnosť na Ukrajine znamená žiadnu bezpečnosť na Slovensku alebo v Európe ako celku. Musíme spolupracovať, aby sme víťazstvo Ukrajiny priblížili,“ povedal hovorca ukrajinského ministerstva.

Slovenský premiér Robert Fico by sa mal v stredu 24. januára stretnúť so svojím ukrajinským kolegom Denysom Šmyhalom. Fico pred stretnutím uviedol niekoľko na Ukrajine kriticky vnímaných vyjadrení.

Prečítajte si tiež:

​Slovenský premiér poznamenal, že na stretnutí s ukrajinským kolegom Denysom Šmyhalom mieni oznámiť, že bude všetkými možnými spôsobmi blokovať vstup Ukrajiny do NATO.

Fico povedal, že Ukrajina je štát pod "absolútnym vplyvom USA" a naznačil, že časť svojho územia bude musieť odovzdať Rusku.

„Musí dôjsť k nejakému kompromisu, ktorý bude veľmi bolestivý pre obe strany. Čo očakávajú? Rusi odídu z Krymu, Donbasu a Luhanska? To nie je reálne,“ povedal Fico.

Predtým na tlačovej konferencii s maďarským premiérom Viktorom Orbánom Fico zopakoval svoje skoršie tvrdenie, že vojna Ruska proti Ukrajine „nemá vojenské riešenie“.

V priloženom videu si môžete pozrieť príspevok o nedávnej oficiálnej návšteve premiéra Fica v Budapešti.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.