Dráma v dovolenkovom raji. Desaťročný chlapec sa potápal so žralokmi, jeden naňho zaútočil

Potápanie sa so žralokmi - ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/wildestanimal

Na bahamskom ostrove Paradise Island zaútočil žralok na desaťročného chlapca zo Spojených štátov amerických. Chlapca zo štátu Maryland museli transportovať do nemocnice, jeho stav je stabilizovaný, informuje CNN Prima NEWS.

K incidentu došlo ešte minulý týždeň v pondelok (15. 1.), keď sa chlapec zúčastnil takzvanej výpravy do žraločej nádrže v letovisku Atlantis, uviedla tamojšia polícia. Potvrdil to aj Stuart Cove, majiteľ spoločnosti, ktorá potápanie organizuje.

Prečítajte si tiež:

Žralok dieťa pohrýzol na pravej nohe. Chlapca v nemocnici operovali a po niekoľkých dňoch ho letecky prepravili domov do USA, kde pokračuje v rekonvalescencii. Polícia zatiaľ neupresnila, o aký druh žraloka išlo.

Majiteľ spoločnosti vo svojom vyhlásení pre americkú CNN uviedol, že ho celá udalosť veľmi mrzí. „Inštruktor potápania a sprievodca boli s chlapcom vo vode, keď k tomu došlo. Okamžite reagovali a ihneď mu zaistili lekársku pomoc,“ povedal Cove.

Dodal, že ide o prvý takýto incident od roku 2006, keď spustili zážitkové potápanie. Spoločnosť začala interné vyšetrovanie a kurzy potápania so žralokmi pozastavili.

V lete minulého roka zabíjal žralok v obľúbenom letovisku Slovákov. Pozrite si reportáž z 3. 7. 2023:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.