Lyžovačka, ktorá vás finančne nezruinuje. Toto sú európske strediská, kde si užijete svahy za prijateľné ceny

Lyžovačka, ktorá vás finančne nezruinuje. Toto sú európske strediská, kde si užijete svahy za prijateľné ceny
Sauze d’Oulx. Zdroj: Shuterstock/EnricoAliberti ItalyPhoto

Lyžovať sa dá aj vtedy, keď máte hlbšie do vrecka. A nemusíte chodiť ani príliš ďaleko. Prinášame vám prehľad niekoľkých stredísk v Európe, kde si užijete svahy za prijateľnú cenu.

Poľská Białka Tatrzańska

Popri slovenských Tatrách nám tie poľské pri predstave ideálnej lyžovačky pravdepodobne hneď nenapadnú. Na druhej strane ide, o veľmi peknú destináciu zimných športov. Strediská ako Kotelnica, Bania či Kaniówka vytvárajú jeden lyžiarsky areál, uvádza idnes.cz.

Ide skôr o zjazdovky prijateľnejšie pre začínajúcich lyžiarov alebo takých, ktorý nemajú radi divokú jazdu zo strmého kopca. Ceny sú tu však viac ako prijateľné. Cena za šesťdňový skipas, ktorý je platný pre všetky tamojšie strediská, vás vyjde na asi 130 eur.

Kotelnica Ski Station, Bialka Tatrzanska. Ilustračná snímka. Zdroj: Shuterstock/Valentina Proskurina

Francúzske Val Cenis

Nie drastické, avšak príjemné zjazdovky. Dá sa tu nájsť 125 kilometrov stredne náročných trás. Francúzske mestečká vo Val Cenis síce nevyhľadávajú profesionáli, avšak dá sa tu užiť viac než príjemná lyžovačka. V ponuke je aj pár veľmi náročných trás pre adrenalínových nadšencov.

V tejto oblasti sa však snúbi príjemné ubytovanie s dobrými cenami. Skipas na šesť dní stojí asi 227 eur.

Val-Cenis. Zdroj: Shuterstock/Daboost

Nemecký Sudelfeld-Bayrischzell

Zjazdovky určené skôr pre pokročilejších lyžiarov nájdeme v nemeckom Sudelfeld-Bayrischzell. Úplný začiatočníci si tu veľmi nezalyžujú, no tí zdatnejší si prídu na svoje za celkom prijateľné ceny. Skipas na šesť dní tu kúpite za asi 260 eur. Ak by ste chceli ušetriť aj na ubytovaní, v okolí je možné nájsť viaceré mládežnícke ubytovne. Poskytujú základný komfort za veľmi nízke ceny.

Sudelfeld-Bayrischzell. Zdroj: Shuterstock/Video Media Studio Europe

Španielske Boí Taüll

Aj keď Španielsko máme skôr zafixované ako krajinu vhodnú pre letnú dovolenku, na svoje si tu v zime prídu aj lyžiari. Lyžiarske strediská v Pyrenejách ponúkajú lyžovačku pre skúsenejších i menej zdatných lyžiarov. Boí Taüll ponúka 45 kilometrov zjazdoviek. Aj po tom, ako dolyžujete, je tu stále čo robiť, vidieť i zažiť. Šesťdňový skipas vyjde asi na 226 eur.

Boí Taüll. Zdroj: Shuterstock/Amazing Travels

Talianske Sauze d’Oulx

Na francúzsko-talianskej hranici sa rozprestierajú svahy Sauze d’Oulx. Ide so stredisko, kde je cestovný ruch dobre rozbehnutý, na druhej strane zjazdovky nie sú preplnené. Určené sú skôr pre mierne pokročilých lyžiarov. Cena skipasu na šesť dní vyjde na 212 eur. Navyše, oblasť ponúka aj svoje autentické kúzlo premietnuté do skvelej talianskej kuchyne a miestnych chutí vín.

Sauze d’Oulx. Zdroj: Shuterstock/EnricoAliberti ItalyPhoto

Bulharské Borovets

Zahriať sa na svahu nemusíte len rumom a čajom, ale aj rakijou. Bulharskou je, podobne ako Španielsko, skôr krajinou, kde by sme hľadali pláže a more, nie svahy so snehom. Napriek tomu sa aj tu dá zažiť skvelá lyžovačka. Borovets má byť v Bulharsku práve pre tento druh zimného športu najlepšou voľnou. Zjazdovky sa tu nájdu pre viac i menej skúsených lyžiarov. A ceny sú priam perfektné. Za týždenný skipas zaplatíte asi 178 eur.

Borovets. Zdroj: Shuterstock/Sheikh Fahad Hossen

Lyžovačku za prijateľnú cenu u nás nájdete napríklad v Nízkych Tatrách a taktiež v menších lokálnych strediskách. 

Večerná lyžovačka na Donovaloch. Skipas tu platí až do 20.00 hodiny: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.