Cestou na dovolenku do Chorvátska by ste mali spozornieť. Niektorých vodičov čaká novinka

Cesta v Slovinsku
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/bellena

Pre mnohých dovolenkárov je cesta autom na Jadran každoročnou záležitosťou. Do obľúbeného Chorvátska Slováci jazdia cez Maďarsko alebo Slovinsko. Tých, ktorí si vyberú trasu cez Slovinsko, čaká zmena.

Tamojšie ministerstvo infraštruktúry plánuje zaviesť na cestách novinky. Týkajú sa dopravných značiek. Niektoré pribudnú, iné sa zmenia a niektoré zaniknú, informuje TN.cz s odkazom na slovinský web N1

Najväčšou novinkou bude nová značka, ktorá pribudne na slovinských cestách. Bude označovať cestu alebo jazdný pruh, po ktorých budú môcť jazdiť iba autá, v ktorých sa nachádzajú minimálne dve osoby.

Prečítajte si tiež:

Ide o trend, ktorý je známy najmä v USA. Cieľom je obmedziť počet áut prepravujúcich iba jednu osobu. Menej áut na cestách tak znamená plynulejšiu premávku aj nižšiu úroveň znečistenia životného prostredia. Tamojšie ministerstvo však nespresnilo, na ktorých úsekoch tieto značky pribudnú.

Ďalšie úpravy sú skôr kozmetické. Zmení sa napríklad označenie železničného priecestia alebo zmizne značka upozorňujúca na minimálnu povolenú rýchlosť.

Najbližšie roky si v kolónach a zápchach postojíme ešte o čosi dlhšie. Viac v reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.