Nefalšovaná motoristická atmosféra. Nahliadli sme do zákulisia Formuly 3

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Rachot silných motorov, pach spálenej gumy z pneumatík, rýchlosť servisných technikov, aj adrenalín pilotov. To všetko je možné zažiť na okruhu Formuly 3 v Rakúsku. Nazreli sme do zákulisia víkendových pretekov.

Piloti prichádzajú na okruh ešte pred pretekmi, aby si mohli napozerať a vyskúšať trať. Pred ostrým štartom je v programe kvalifikácia, ktorá určuje, z akého miesta budú pretekári štartovať. 

Podľa pretekára Vladimíra Netušila majú jazdci Formuly 3 v rámci súťažného víkendu rovno tri preteky. 

Rakúsky okruh je trať s najnižším počtom zákrut v strednej Európe. Oficiálne sa hovorí o desiatich, ale pretekári zmieňujú iba osem, pretože dve sú zakrivené rovinky.

„Povedal by som, že je to trať veľmi špecifická. Ja tu mám rád prírodu okolo a to, že je tu všetko pekné,“ hovorí Netušil. Okruh pre neho nie je zábavný, ale nepatrí ani medzi jeho menej obľúbené. 

Prečítajte si tiež:

Jeho manželka Renáta Netušilová s ním jazdí na každé preteky. „Život s pilotom formuly je krásny, rýchly a vzrušujúci. Je to veľká jazda,“ priznáva. Počas pretekov prežíva adrenalín, cíti hrdosť a túži, aby jej manžel vyhral alebo jazdil najlepšie, ako dokáže.

Počas súťažného víkendu Vladimír zorganizoval priamo v areáli rakúskeho okruhu podujatie pre svojich podporovateľov vrátane módnej prehliadky. 

Spolu s nadáciou, ktorú založila jeho manželka, umožnil deťom z detského domova vstup do zákulisia pretekov. „Viem, že tým deťom chýba nejaké vzrušenie, nejaká emócia, sebavedomie a nejaká viera v to, že môžu niečo dokázať,“ hovorí pretekár. 

Prečítajte si tiež:

Preteky na rakúskom okruhu Vladimírovi nakoniec nevyšli podľa jeho predstáv, pretože mal problémy s motorom.

Na záverečnom večierku sezóny nám ešte zhodnotil celé uplynulé obdobie. „My sme sa výsledkami posunuli, takže to má dobrý smer. Tím mám skvelý a sme rozhodnutí, že budúci rok vyhráme,“ dodal Vladimír.

Slovenskí fanúšikovia motoristického športu si budú môcť vychutnať prvé exkluzívne priame prenosy najprestížnejšej súťaže F1 na Voyo.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.