Najväčšia sieť kaviarní na svete už aj v Taliansku. Ľudia stáli v rade hodiny

Starbucks v Miláne
Starbucks v Miláne Zdroj: AP

Starbucks vstúpil na taliansky trh, otvoril prvú kaviareň v Miláne.

Americká sieť kaviarní Starbucks má ambiciózny plán - chce dobyť "domov" espresa. Vo štvrtok totiž otvorila svoju prvú pobočku v Taliansku.

Nadnárodná spoločnosť so sídlom v Seattli postavila svoju stratégiu na základoch talianskej "kávovej" kultúry - na malej šálke silnej čiernej kávy. V kaviarňach a baroch po celej krajine ročne naservíruje klientom až šesť miliárd šálok espresa ročne, informovala talianska federácia FIPE.

V piatok už pred predajňou stáli stovky nadšencov kávy. Do kaviarne ich po jednom vpúšťal strážnik z bezpečnostných dôvodov. Vonku sa zatiaľ tvoril dlhý rad, v ktorom ľudia stáli aj vyše hodinu.

Zdroj: AP

Medzi prvými návštevníkmi boli hlavne turisti, ale aj praví Taliani, ktorí chceli porovnať ich kávu s tou americkou.

Spoločnosť dúfa, že jej milánska Reserve Roastery, najkrajšia prevádzka Starbucks na svete, bude na ploche 2300 štvorcových metrov lákať zákazníkov na novú skúsenosť s kávou.

Spôsob, akým Taliani konzumujú kávu, sa v posledných rokoch tiež značne zmenil. Zatiaľ čo v minulosti bolo espreso "príležitosťou rýchlo získať energiu", dnes sa spotrebitelia čoraz viac zaujímajú o kvalitu a zážitky. Starbucks sa chce primárne sústrediť na mladú generáciu, tzv. mileniálov vo veku 18 až 34 rokov.

Americká spoločnosť mala v roku 2017 obrat vo výške 22,4 miliardy USD (19,34 miliardy eur). Má takmer 29 000 kaviarní v 77 krajinách, vrátane 12 000 v USA a 3300 v Číne.MILÁNO/jh, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Miláno

Dôležité udalosti