Starosta dedinky vo Francúzku zakázal, aby na území jeho obce padal sneh

Zasnežená francúzska dedinka, ilustračná snímka.
Zasnežená francúzska dedinka, ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/John Ehart Photography

Od dnešného dňa je na území obce Raillencourt-Sainte-Olle zakázané sneženie, píše sa v prvom odseku vyhlášky, ktorú zverejnil starosta Bernard de Narda.

Vyhláška je urobená profesionálne a obsahuje všetky povinné formality. Informuje o tom francúzsky denník La Voix du Nord a upozorňujú na to Novinky.cz

Prečítajte si tiež:

Prekvapili ich štyri centimetre snehu

Ako zdôvodnenie starosta vo vyhláške uviedol obdobie extrémnych mrazov medzi 17. až 21. januárom. Francúzsku obec zasiahlo nepriaznivé počasie, padal sneh i mrznúci dážď.

Bernard de Narda tvrdí, že samozrejme nechce rozkazovať vetru ani dažďu, len tak reaguje na pripomienky, ktorými ho občania zaplavili.

V posledných dňoch mu to, že vonku sneží, dali totiž miestni pocítiť. „Volali nám toľkí ľudia, že sme mali rozpálené telefóny,“ hnevá sa starosta. „A to všetko, podotýkam, pre štyri centimetre snehu,“ dodáva.

Sťažovali sa na neodprataný sneh, neupravené cesty aj chodníky.

Prečítajte si tiež:

Jediné možné riešenie

Starosta tvrdí, že obec nemá dosť ľudských síl a ani peňazí na to, aby investoval do účinnej techniky na odpratávanie snehu. Zákaz sneženia je preto podľa neho jediným možným riešením. 

„Trochu humoru nezaškodí,“ vraví a netají, že chce týmto spôsobom umlčať netolerantných domácich.

Tento štýl starostovania sa mu už stihol zapáčiť a do budúcna zvažuje podobné nariadenia. Najbližšie to môžu byť napríklad sršne, prípadne králiky. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.