Stále nie sú dôkazy, že v zrútenom lietadle boli ukrajinskí vojaci, tvrdí Kyjev

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Po stredajšom páde ruského vojenského lietadla stále neexistujú žiadne dôkazy na podporu tvrdení Moskvy, že sa na jeho palube nachádzali ukrajinskí vojnoví zajatci, uviedol vo štvrtok Kyjev. Informuje agentúra DPA.

„Bez ohľadu na rozmanitosť hlasných a hrubých vyjadrení a obvinení neboli doposiaľ predložené žiadne dôkazy,“ podotkol vo štvrtok hovorca ukrajinskej vojenskej tajnej služby Andrij Jusov, ktorého citovali ukrajinské médiá.

„Čím dlhšie táto pauza trvá, tým viac otázok sa vynorí o verzii agresorského štátu,“ dodal Jusov na adresu Ruska.

Stroj typu Il-76 sa zrútil v stredu v ruskej Belgorodskej oblasti pri hraniciach s Ukrajinou. Moskva tvrdí, že na palube sa okrem členov posádky nachádzalo aj 65 ukrajinských vojakov, ktorí leteli na výmenu vojnových zajatcov. Počas cesty bolo však lietadlo údajne zostrelené ukrajinskou armádou.

Prečítajte si tiež:

Agentúra DPA pripomína, že nezávislé potvrdenie týchto vyjadrení doposiaľ nie je k dispozícii.

Podľa Jusova by naopak nešlo o prvý prípad, keď Rusko "cynickým a ukrutným spôsobom manipuluje otázku vojnových zajatcov a používa ju ako nástroj nátlaku na Ukrajinu".

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa vo svojom štvrtkovom pravidelnom videopríhovore k zrútenému lietadlu nevyjadril. Predtým však už vyzval na medzinárodné objasnenie tohto incidentu.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 25. 1. 2023. Po páde ruského vojenského lietadla je veľa otázok a málo odpovedí:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.