Hackeri napadli British Airways. Unikli údaje z tisícok kreditných kariet

Boeing vo farbách British Airways
Boeing vo farbách British Airways Zdroj: Shutterstock.com

Odhaliť sa ich podarilo až po vyše dvoch týždňoch.

Pasažieri na palube lietadiel British Airways sú pripravení na odlet. Netušia však, že ich osobné údaje, ktoré poskytli spoločnosti, sú už dávno v rukách hackerov.

Mená, adresy, čísla kreditných kariet, e-mailové kontakty. Hackeri odcudzili údaje z 380 000 platieb.

Týka sa to ľudí, ktorí si v posledných týždňoch objednávali letenky na webstránke alebo cez mobilnú aplikáciu týchto britských aerolínií. Krádeže sa dotkli rezervácii, ktoré si ľudia spravili medzi 21. augustom a 5. septembrom, keď sa spoločnosti podarilo útok odhaliť a zastaviť.

Spoločnosť tvrdí, že čísla pasov klientov neunikli. Zákazníkom ale odporučila, aby kontaktovali svoje banky kvôli kreditným kartám.

Brtish Airways sa dotknutým pasažierom už verejne ospravedlnilo. Aerolínie podľa ich slov zasiahol „zákerný a sofistikovaný" útok. Svojich zákazníkov chce spoločnosť odškodniť. Ako presne, aerolinky nepovedali. Hackerskí útok vyšetruje aj britská polícia.


LONDÝN/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme British Airways

Dôležité udalosti

ONLINE: Nemecký prezident vyzval Putina, aby sa stiahol z Ukrajiny ON-LINE
  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by mal 15. júna prehovoriť k českým poslancom a senátorom.

  • Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken oznámil zriadenie novej skupiny, ktorá pomôže v úsilí ukrajinskej generálnej prokuratúry zdokumentovať vojnové zločiny a ďalšie zverstvá spáchané na Ukrajine.

  • Medzinárodný výbor Červeného kríža (MVČK) v stredu uviedol, že približne 300 rodinám z Ruska a Ukrajiny bol schopný poskytnúť informácie o osude ich blízkych.