VIDEO: Base jumper sa zabil skokom z 29. poschodia. Kamarát nakrútil jeho smrť

VIDEO: Base jumper sa zabil skokom z 29. poschodia. Kamarát nakrútil jeho smrť
Base jumper počas skoku. Zdroj: Reprofoto: YouTube

Jeho pokus skončil fatálne. Brit Nathy Odinson zomrel v sobotu (27. 1.) v thajskom prímorskom letovisku Pattaya pri zoskoku z výškovej budovy. Osudným sa mu stalo zlyhanie padáka.

Posledné chvíle pred tragickým zoskokom zachytil na kameru jeho kamarát. Odinson, ktorý sa venoval base jumpingu, svoje zoskoky pravidelne zdieľal na sociálnych sieťach.

Prečítajte si tiež:

​Tridsaťtriročný Brit spoločne s priateľom, ktorý ho pri zoskoku natáčal, vystúpil bez povolenia na strechu 29-poschodového obytného domu. Musel tiež prekonať asi metrový bezpečnostný múrik, ktorý lemuje okraje strechy budovy.

Na záberoch pred osudným pádom vidno, ako Odinson pred skokom zbežne kontroluje padák a zapína kameru na prilbe.

Ešte pri odpočítavaní pred skokom stihne zvolať na svojho priateľa „Uvidíme sa“. Podľa britského Daily Mail zábery z jeho skoku naznačujú, že Odinson pred pádom na zem narazil ešte do stromu.

Na miesto medzi prvými dorazil strážca budovy. „Počul som šušťanie stromu a myslel som si, že spadla vetva. Nejaká žena začala jačať, tak som prišiel a zistil, že to bol človek. Bol mŕtvy, pochopil som, že skočil z budovy,“ hovorí.

Podľa záchranárov, ktorí na miesto spoločne s políciou dorazili krátko po 19:30 miestneho času (13:30 SEČ), zomrel Odinson okamžite.

Ako príčinu smrti uviedli zlyhanie padáku, vyšetrovatelia naďalej zisťujú, prečo k zlyhaniu došlo. Vypočuli aj jeho kamaráta, ktorý celý incident nakrúcal.

Odinson patril ku skúseným base jumperom a pre záujemcov organizoval súkromné zoskoky.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Thajsko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.