Objav, ktorý mnohých poteší. Nový výskum preukázal, že pôst pomáha nášmu telu

Objav, ktorý mnohých poteší. Nový výskum preukázal, že pôst pomáha nášmu telu
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/Foxys Forest Manufacture

Vedci z prestížnej britskej univerzity Cambridge veria, že objavili nateraz nepopísaný spôsob, ako pôst pomáha znižovať zápaly, ktoré sú základom mnohých chronických ochorení. Svoje poznatky opísali  v štúdii v odbornom časopise Cell Reports.

Vedci sa zamerali na kyselinu arachidonovú, ktorá potlačuje zápaly a preukázala, že pôst zvyšuje jej hladinu v krvi.

Zápaly samy osebe ľudská imunita potrebuje. Ide o prirodzenú reakciu tela na zranenie alebo infekciu, ktorá pomáha imunitnému systému tieto útoky zvládnuť.

Tento proces však môže byť spúšťaný aj inými mechanizmami, vrátane takzvaného inflamazómu. Ide o pomerne novú známu časť imunity.

Funguje ako akýsi poplašný zvonec, ktorý spúšťa zápal, aby pomohol chrániť telo, keď cíti poškodenie.

Inflamazóm však môže vyvolať zápal aj neúmyselne. Jednou z jeho funkcií je ničenie nežiaducich buniek, čo môže mať za následok uvoľnenie obsahu bunky do tela, kde potom vyvolá zápal.

Prečítajte si tiež:

Príjem a obmedzenie kalórií

Vedci vedia, že pôst môže pomôcť znížiť počet zápalov, ale nepoznajú dôvod. V snahe nájsť odpoveď vedci z Británie a z USA skúmali vzorky krvi skupiny 21 dobrovoľníkov, ktorí zjedli jedlo s objemom 500 kalórií a potom 24 hodín mali pôst, než skonzumovali druhé jedlo s rovnakým objemom kalórií.

Vedci zistili, že obmedzenie príjmu kalórií zvýšilo hladinu lipidu, známeho ako kyselina arachidonová. Lipidy sú molekuly, ktoré hrajú v našom tele dôležitú úlohu, napríklad pri ukladaní energie a prenose informácií medzi bunkami. Akonáhle ľudia opäť zjedli nejaké jedlo, hladina kyseliny arachidonovej klesla.

Keď vedci skúmali účinok kyseliny arachidonovej na imunitné bunky kultivované v laboratóriu, zistili, že znižuje aktivitu inflamazómu NLRP3 (ten je veľmi dôležitý pri závažných ochoreniach ako obezita, ateroskleróza, a tiež pri Alzheimerovej a Parkinsonovej chorobe).

To tím prekvapilo, pretože v minulosti sa malo za to, že kyselina arachidonová je spojená so zvýšenou hladinou zápalu, a nie s jeho znížením.

„Poskytuje potenciálne vysvetlenie toho, že ako nás zmena stravy, najmä pôst, chráni pred zápalom, predovšetkým jeho škodlivou formou, ktorá je základom mnohých ochorení spojených s vysokokalorickou stravou,“ konštatujú autori štúdie.

Prečítajte si tiež:

Predčasné závery

Vedci podčiarkujú, že je ešte príliš skoro na to, aby stopercentne mohli konštatovať, že pôst chráni pred ochoreniami ako Alzheimer a Parkinson, pretože účinky kyseliny arachidonovej sú krátkodobé.

„Naznačuje to však, že pravidelné dlhodobé hladovanie by mohlo pomôcť znížiť chronický zápal, ktorý s týmito ochoreniami spájame,“ píše sa v štúdii.

Výsledky tiež naznačujú jeden z mechanizmov, ktorým by vysokokalorická strava mohla zvyšovať riziko týchto ochorení.

Štúdie ukázali, že niektorí pacienti, ktorí majú stravu s vysokým obsahom tukov, majú zvýšenú aktivitu inflamazómu.

„Mohlo by ísť o efekt, ktorému hovoríme jin a jang, keď príliš mnoho nesprávnej látky zvyšuje aktivitu inflamazómu a príliš málo ju znižuje. Kyselina arachidonová by mohla byť jedným zo spôsobov, ako k tomu dochádza,“ uzavreli vedci.

Pozrite si rozhovor s odborníčkou Zuzanou Rennerovou o tzv. studenom zápale pľúc:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.