VIDEO: Ukrajinci potopili Rusom ďalšiu vojnovú loď. Korvetu Ivanovec zlikvidovali dronmi

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ukrajinci sa pochválili zničením ďalšej ruskej vojnovej lode. Potopenie ruského raketového člna Ivanovec oznámila ukrajinská vojenská rozviedka (HUR).

Plavidlo Čiernomorskej flotily bolo podľa nej zasiahnuté v noci na štvrtok na Donuzlavskom jazere v západnej časti Ruskom okupovaného Krymského polostrova. Podľa ukrajinskej strany sa útok uskutočnil aj vďaka prostriedkom získaným od darcov.

​„V noci z 31. januára na 1. februára 2024 vojaci špeciálnej jednotky Skupiny 13 Hlavného riaditeľstva rozviedky Ministerstva obrany Ukrajiny zničili raketový čln Ivanovec Čiernomorskej flotily Ruskej federácie,“ oznámila HUR na svojom telegramovom účte.

Na loď zaútočilo niekoľko dronov, mohutný výbuch nastal po tom, čo drony zasiahli miesto, kde malo plavidlo umiestnené protilodné rakety P-270 Moskit, napísal telegramový kanál Krymskyj veter.

Hodnota lode, o ktorú Rusko prišlo, sa podľa tvrdenia HUR pohybuje okolo 60 až 70 miliónov dolárov. Donuzlavské jazero, kde loď kotvila, sa nachádza v bezprostrednom susedstve Čierneho mora, s ktorým je prepojené úzkym prieplavom.

Prečítajte si tiež:

​„Operácia sa uskutočnila za podpory Ministerstva pre digitálnu transformáciu Ukrajiny a platformy United24,“ oznámila HUR na svojom telegramovom účte. Platforma United24 je pritom ukrajinským štátom zaštítená iniciatíva s cieľom získať pre Kyjev brániace sa ruskej invázii potrebné prostriedky.

Hoci Moskva sa k tejto kauze zatiaľ oficiálne nevyjadrila, jeden z účtov v sieti Telegram napojený na ruskú armádu vo štvrtok informoval, že Ukrajina v noci na štvrtok v oblasti Krymu zaútočila deviatimi námornými dronmi.

„Štyri z nich objavili ruskí námorníci, ktorí hliadkovali pri Donuzlavskom jazere. Spustili na ne paľbu,“ uvádza sa v správe s tým, že jedna loď bola "poškodená".

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.