Orbán: Schválená pomoc Ukrajine nie je určená na nákup zbraní

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Maďarský premiér Viktor Orbán zdôraznil, že finančná pomoc EÚ pre Ukrajinu vo výške 50 miliárd eur, schválená na štvrtkovom mimoriadnom summite, nie je určená na nákup zbraní.

​Orbánovo vyjadrenie zaznelo v pravidelnom piatkovom rozhovore pre rozhlasovú stanicu Kossuth Rádió, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

„Mier je kľúčová téma, ale v tomto sa nám nedarí, pretože Brusel zachvátila vojnová horúčka,“ tvrdil Orbán, podľa ktorého treba pracovať na čo najskoršom ukončení vojny.

​„Nedodávame zbrane a nedávame peniaze na zbrane,“ podčiarkol Orbán a poznamenal, že súčasná podpora 50 miliárd eur má zabrániť bankrotu ukrajinského štátu. Tvrdil, že ak EÚ a USA nepošlú Kyjevu peniaze, Ukrajina sa zrúti.

Prečítajte si tiež:

Čas podľa jeho názoru pracuje pre Rusov a čím dlhšie bude vojna trvať, tým viac ľudí zomrie. V západnej Európe podľa Orbána vládne úplné nepochopenie, keď sa tvrdí, že Ukrajinci bojujú aj za ňu a nezmyselné je podľa neho aj tvrdenie, že ak Ukrajinci nezastavia Rusov, tak vpochodujú do Berlína.  

„Rusi nedokážu poraziť ani Ukrajinu, preto by neboli schopní efektívne sa postaviť voči NATO,“ myslí si Orbán.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.