VIDEO: Tesla skončila v nórskom fjorde, posádke prišla na pomoc plávajúca sauna

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dvoch motoristov, ktorí sa vo štvrtok po havárii auta ocitli v mrazivej vode fjordu pri nórskej metropole Oslo, zachránila plávajúca sauna. Informovala o tom nórska polícia. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP.

Na videu nakrútenom svedkami nehody vidno elektromobil Tesla čiastočne potopený vo vode a dvoch ľudí na jeho streche.

„Keď auto skončilo vo vode, boli vo vnútri dvaja ľudia,“ napísala nórska polícia na sociálnej sieti X (predtým Twitter). „Z vody ich vytiahla plávajúca sauna,“ dodala.

V Oslofjord pri nórskom hlavnom meste si možno prenajať niekoľko plávajúcich sáun vrátane motorizovaných. Na videu vidieť, ako sa auto potápa a vtedy ľudia z plávajúcej sauny pomôžu motoristom dostať sa z mrazivej vody.

„Jeden z hostí ku mne pribehol a povedal mi, že vo vode pristálo auto. Naplno som zrýchlil a uháňal smerom k tým ľuďom,“ povedal "kapitán" plávajúcej sauny Nicholay Nordahl pre nórsky denník VG. "S pomocou dvoch hostí sme ich vytiahli. V saune sa rozohriali," dodal.

„Zachránili nám život,“ povedal majiteľ auta pre denník VG. Dodal, že si myslel, že auto je zaparkované, keď stlačil plynový pedál. "Ale auto vyrazilo a spadlo do vody. Bol to strašný pocit," vyhlásil.

Pomocou odťahovacieho vozidla z vody vytiahli aj utopené auto.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.