Rodená Ukrajinka, ktorá vyhrala súťaž Miss Japonsko, sa po škandále vzdala titulu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Rodená Ukrajinka, ktorá vyhrala súťaž Miss Japonsko, sa vzdala titulu. Dôvodom však nie sú xenofóbne urážky, ktorým po výhre v súťaži čelila, ale pomer so ženatým mužom, informuje portál BBC.

Keď na Šinjovej milostný vzťah upozornili bulvárne médiá, organizátori Miss Japonsko ju bránili, že nevedela o tom, že muž, s ktorým má vzťah, je ženatý. Nakoniec sa však bývalá „misska“ priznala.

„Naozaj je mi ľúto, že som spôsobila obrovské problémy, a to, že som zradila ľudí, ktorí ma podporovali,“ citovala televízia BBC vyhlásenie Šinjovej.

Na sociálnych sieťach sa po vyhlásení výsledkov súťaže objavilo množstvo kritických názorov, ktoré správnosť udelenia titulu rodenej Ukrajinke spochybňovali.

Prečítajte si tiež:

​Mnohým prekážal práve jej pôvod a že nemá žiadne japonské črty. Podobne reagovali dokonca aj takí, ktorí sa rovnako ako ona, v Japonsku nenarodili, no žijú tam. „Ako cudzinec žijúci v Japonsku si tiež myslím, že voľba niekoho bez etnického spojenia s Japonskom je viac ako smiešna.“

Dievča sa totiž narodilo rodičom, ktorí pochádzali z Ukrajiny. Jej mama sa však po rozvode vydala za Japonca. A tak sa päťročná Karolina s mamou i novým otcom presťahovali do Japonska. Šinjová získala občianstvo iba vlani, po 20 rokov trvalého pobytu v krajine. 

Otázky niektorých kritikov smerovali aj na spojitosť jej výhry so súčasnou geopolitickou situáciou. „Keby sa narodila ako Ruska, nevyhrala by. Ani náhodou. Kritériom je teraz evidentne politika. Aký smutný deň pre Japonsko,“ reagoval jeden z komentujúcich.

Šinjová kritikom odkázala, že sa cíti ako Japonka a nesúhlasí s tým, aby ju posudzovali podľa toho, ako vyzerá.

„Chcem byť považovaná za japonského človeka. Vyrástla som tu, plynule hovorím po japonsky, rovnako to platí o mojom písaní,“ zdôraznila podľa televíznej stanice CNN. „Rečou aj mysľou som Japonka, túžim po tom, aby ľudia neboli posudzovaní podľa svojho výzoru,“ povedala

Redaktor Televíznych novín Ján Tribula zobral na hory poslednú federálnu miss:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.