Na odtrhnutom paneli z lietadla Boeing zrejme chýbali štyri skrutky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na bočnom paneli, ktorý na začiatku januára počas letu stratilo lietadlo spoločnosti Alaska Airlines, pravdepodobne chýbali štyri skrutky. Uvádza sa to v predbežnej správe, ktorú v utorok večer zverejnil americký Národný úrad pre bezpečnosť v doprave (NTSB). Informuje agentúra AFP.

NTSB zhromaždil písomné dokumenty a fotografie, ktoré ukazujú, že zamestnanci Boeingu odstránili štyri skrutky zaisťujúce panel pri kontrole v závode Renton v americkom štáte Washington. Ďalšie fotografie vyhotovené po výmene poškodených nitov ukazujú, že najmenej tri skrutky neboli na týchto miestach znovu umiestnené.

Na Boeingu 737 MAX 9 sa 5. januára tesne po štarte uvoľnil bočný panel na mieste núdzových dverí. Stroj sa však bezpečne dokázal vrátiť na letisko v meste Portland. Niekoľkým pasažierom ošetrili zranenia, ktoré neboli život ohrozujúce.

Prečítajte si tiež:

Boeing je jedným z najväčších výrobcov lietadiel na svete, nedávny incident však spôsobil, že sa spoločnosť ocitla pod drobnohľadom. Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) dočasne odstavil zhruba 170 týchto lietadiel.

Pozrite si Televízne noviny z 12. 1. 2024. Pasažieri žalujú boeing:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.