V 90. rokoch kraľovali hitparádam. Ikonický boyband chystá návrat

V 90. rokoch kraľovali hitparádam. Ikonický boyband chystá návrat
Boyzone na archívnej snímke z roku 1997. Zdroj: Profimedia.sk

Ikonický boyband, ktorý zažil najväčšiu slávu v druhej polovici 90. rokov minulého storočia chystá návrat. Členovia skupiny Boyzone, ktorá sa po prestávke opäť rozpadla v roku 2000 údajne plánujú sériu koncertov.

Okrem návratu k vystúpeniam sa skupina vraj spojila, aby kúpila podiely vo futbalovom klube Chorley FC a stala sa tak jeho spolumajiteľom. Spúšťačom návratu slávneho boybandu je podľa britských médií rozpad manželstva Keitha Duffyho.

Jedno z prvých vystúpení si naplánovali práve na štadióne Chorley FC. Zdroj pre The Mirror povedal: „Pre Chorley FC je to skutočne vzrušujúci krok. Je to krok, ktorý má potenciál dostať mesto do centra pozornosti ako nikdy predtým, čím sa vytvorí rozruch a publicita, ktorá na Chorley vrhne svetlá reflektorov.“

Skupina Boyzone vznikla v roku 1993 a oficiálny rozchod oznámila v roku 2000, ale v priebehu desaťročí sa opäť stretli na významných turné.

Prečítajte si tiež:

​Opakovane bodovali v rebríčkoch hitparád po celom svete, len vo Veľkej Británii sa im do top štyridsiatky dostalo úctyhodných 21 singlov (v rodnom Írsku dokonca 22), vrátane hitov Picture Of You, Baby Can I Hold You a No Matter What.

Šesť piesní sa pritom vyšplhalo až na najvyššiu priečku. Napriek tomu v roku 2000 nasledoval rozchod.

V roku 2007 skupine, ktorú v začiatkoch kariéry označovali za írskych Take That, nad očakávanie dobre vyšiel comeback.

Po tom, čo sa ako-tak spamätali zo šoku z nečakanej smrti Stephena Gatelyho v roku 2009 (zomrel počas dovolenky na Malorke na opuch pľúc), sa zvyšní členovia kapely - Ronan Keating, Keith Duffy, Mikey Graham a Shane Lynch – rozhodli ďalej pokračovať už len vo štvorici.

Popri kariére v Boyzone sa však všetci venovali i svojim sólovým kariéram. V roku 2018 kapela nahrala posledný album venovaný Gatelymu a následne oznámila kapela rozlúčkové turné.

Chystala spevácky návrat, no už to nestihla. V Reflexe sme sa venovali životu a kariére Barbory Haščákovej.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.