Princ William sa vrátil ku kráľovským povinnostiam. S Harrym sa však nestretol, už je späť v USA

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Britský princ William sa vrátil ku kráľovským povinnostiam. Na krátky čas sa ich vzdal, aby po operácii mohol pomáhať svojej manželke Kate. William prevzal aj niektoré úlohy za svojho otca, kráľa Karola III., ktorý podstupuje liečbu rakoviny.

Nasledovník trónu sa zúčastnil udeľovaní vyznamenaní na hrade Windsor. Okrem iného sa tam poďakoval za všetky správy na podporu svojej manželky a otca, ktoré obdržal. 

Objavil sa aj na charitatívnom galavečere na počesť leteckých záchranárov. Stretol sa s bývalými kolegami a pospomínal na časy, keď on sám pôsobil ako pilot záchranárskeho vrtuľníka. William sa pri čaji stretol aj so slávnymi hosťami, medzi nimi aj s hercom Tomom Cruisom, ktorého poznáme ako pilota z viacerých filmov. 

Prečítajte si tiež:

V Británii strávil len pár hodín

Kráľ Karol III. sa momentálne lieči vo svojom vidieckom sídle. Napriek ich problematického vzťahu ho navštívil princ Harry, ktorý preto pricestoval z USA. Rozprávali sa údajne zhruba trištvrte hodinu.

Ako informuje britský The Sun k stretnutiu Harryho s Williamom nedošlo. Mladší z bratov mal prenocovať v hoteli a po zhruba 26 hodinách odletel späť do Spojených štátov za manželkou Meghan a dvoma deťmi.

Kráľ Karol III. naďalej vykonáva funkciu hlavy štátu. Pravidelné osobné stretnutia s premiérom sú však zrušené. Panovník si s ním bude iba telefonovať.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.