Amerického ministra obrany Lloyda Austina preložili na jednotku intenzívnej starostlivosti

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Amerického ministra obrany Lloyda Austina preložili na jednotku intenzívnej starostlivosti vojenskej nemocnice pri Washingtone, kde ho predtým hospitalizovali v súvislosti s naliehavým problémom s močovým mechúrom, uviedol v pondelok Pentagón. Informuje agentúra AFP.

Austina preložili po sérii testov a vyšetrení. Na jednotke intenzívnej starostlivosti Vojenskej nemocnice Waltera Reeda neďaleko Washingtonu sa o neho budú ďalej starať a dôkladne pozorovať, uvádza sa vo vyhlásení nemocnice.

Bezpečnostná služba ministerstva obrany odviezla 70-ročného Austina do nemocnice v nedeľu 14.20 h miestneho času (20.20 h SEČ). Svoje právomoci následne odovzdal námestníčke Kathleen Hicksovej, a to krátko pred 17.00 h. O tomto kroku bol podľa Pentagónu informovaný Biely dom, Kongres i predseda Zboru náčelníkov štábov.

Prečítajte si tiež:

Podľa agentúry DPA doposiaľ nebolo bezprostredne jasné, ako dlho bude Austin hospitalizovaný. Vo všeobecnosti sa však nepočíta s tým, že jeho aktuálne zdravotné problémy zmenia prognózy úplného uzdravenia z rakovinového ochorenia.

Austinovi v decembri diagnostikovali skoré štádium rakoviny prostaty. Po menšej operácii vykonanej 22. decembra sa najprv vrátil domov, no 1. januára ho pre komplikácie prijali do Vojenskej nemocnice Waltera Reeda.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 11. 2. 2024. Kráľ Karol III. po prvýkrát na verejnosti:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti