Nepochopiteľná tragédia. Iba jednomesačné dieťa zomrelo, keď ho matka omylom vložila do zapnutej rúry

Nepochopiteľná tragédia. Iba jednomesačné dieťa zomrelo, keď ho matka omylom vložila do zapnutej rúry
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/ppart

V Kansas city, najväčšom meste amerického štátu Missouri, sa v piatok odohrala nepochopiteľná tragédia.

Policajti boli vyslaní do domu v štvrti Manheim Park o 13:30 hod miestneho času v reakcii na volanie o nedýchajúcom dieťati, uvádza sa podľa portálu televízie ABC v súdnych dokumentoch, 

Po príchode policajti spozorovali, že obeť mala na tele zjavné popáleniny. Iba jednomesačné dieťa na mieste prehlásili za mŕtve. Vysvetlenie, s ktorým neskôr prišla jeho matka Mariah Thomasová, ich šokovalo.

„Myslela som si, že som ju uložila späť do jej postieľky a omylom som ju vložila do rúry,“ povedala podľa súdnych dokumentov žena starému otcovi dieťaťa. Ako presne sa to stalo, však neuviedla. 

Thomasová (26) čelí obvineniu zo zločinu ohrozenia blaha dieťaťa prvého stupňa, oznámil v sobotu prokurátorka okresu Jackson Jean Peters-Bakerová. V prípade odsúdenia jej hrozí trest v rozpätí od 10 rokov až po doživotie. 

„Oceňujeme prácu všetkých záchranárov, ktorí zasahovali na mieste nálezu dieťaťa a prokurátorov, ktorí išli na miesto, aby vzniesli tieto obvinenia,“ uviedla Bakerová v tlačovej správe.

„Uznávame hroznú povahu tejto tragédie a naše srdcia sú zaťažené stratou tohto vzácneho života. Veríme, že systém trestného súdnictva primerane zareaguje na tieto hrozné okolnosti.“

V priloženom videu si môžete pozrieť archívnu reportáž o tragickom prípade dieťaťa, ktoré zabila padajúca futbalová bránka.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti