Hádka sa takmer skončila tragicky. Študent pobodal druhého, pretože vraj žiarlil

Policie ČR - ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Piatkový (9. február) incident sa takmer skončil tragicky. Na jednom z vysokoškolských internátov v Ostrave prišlo k napadnutiu medzi dvoma cudzincami, informuje portál Týdeník policie. Išlo o študentov vo veku 22 a 24 rokov. 

Podľa doterajších informácii sa slovná hádka skončila napadnutím, pričom jeden z mužov utrpel vážne bodné zranenia, ktoré si vyžiadali hospitalizáciu.

Prečítajte si tiež:

„Muž neznámej totožnosti utrpel bodné poranenia v oblasti brucha. Po príchode záchranárov bol pri vedomí, jeho stav však bol život ohrozujúci. Posádka sa postarala o prvotné ošetrenie jeho zranení, zaistili vnútrožilný vstup, podali mu aj potrebné lieky a kyslík. Pacienta potom prepravili do ostravskej Fakultnej nemocnice na urgentný príjem. Jeho stav zostával veľmi vážny,“ povedal Lukáš Humpl, hovorca záchranárov. 

Po útočníkovi začala polícia pátrať ihneď, našli ho na stanici v Studénke. Prípad si neskôr prebrali kriminalisti a vyšetrovateľ začal trestné stíhanie 24-ročného muža, ktorého obvinil z trestného činu vraždy v štádiu pokusu. Hrozí mu trest 10 až 18 rokov za mrežami. Obvinený muž s políciou spolupracuje, k činu sa priznal a ako motív uviedol žiarlivosť. 

Pozrite si archívnu reportáž o brutálnej vražde v Bratislave.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti