VIDEO: Na slávnej gréckej pláži sa zosunul skalnatý svah. Turisti spanikárili

Zosuv skál na pláži v gréckom Zakynthose
Zosuv skál na pláži v gréckom Zakynthose Zdroj: AP

Najmenej sedem ľudí utrpelo zranenia.

Grécke úrady poslali vo štvrtok hasičské záchranné čaty sprevádzané cvičeným psom na obľúbenú odľahlú pláž Navagio na ostrove Zakynthos na západe krajiny, keďže v tamojšej zátoke došlo k zosuvu pôdy, ktorý zranil najmenej sedem ľudí vrátane rodiny z Česka, konkrétne až štyria členovia.

Češka má poranenú chrbticu, ostatní zranení vyviazli s ľahkou ujmou na zdraví. Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na grécke úrady a spravodajský portál Českého rozhlasu iRozhlas.cz.Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Podľa miestnych médií svedkovia hlásili, že na pláži Navagio (Vrak lode) najprv spadol z útesu do mora veľký balvan a to vyvolalo obrovskú vlnu, ktorá prevrátila malé člny.

Strmými vápencovými útesmi obklopená pláž Navagio je povestná bielym pieskom a krištáľovočistou vodou. Nachádza na severozápadnom pobreží Zakynthosu a je pokladaná za najkrajšiu na ostrove, avšak dá sa na ňu dostať len po mori loďou.

Je slávna aj tým, že sa na nej od 80. rokov 20. storočia nachádza vrak malej nákladnej lode. Podľa jednej verzie ide o stroskotanú loď pašerákov alkoholu, cigariet a prostitútok.

Úrady sa teraz snažia zistiť, či sú po zosuve nejakí ľudia nezvestní. Hasičský zbor oznámil, že na miesto poslal 18 záchranárov v sprievode cvičeného psa, pričom ďalšia deväťčlenná posádka smeruje na miesto vrtuľníkom.

Jedna cudzinka utrpela zranenia a previezli ju do nemocnice, uviedla pobrežná stráž. Dodala, že pláž evakuovali a člny majú až do odvolania zakázané približovať sa k zátoke.

Zdroj: AP
 


ATÉNY/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Grécko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.