GALÉRIA: Bledý a utrápený. Kráľ Karol III. sa vrátil do Londýna, aby pokračoval v liečbe

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Britský kráľ Karol III. sa v utorok vrátil do Londýna zo svojej rezidencie Sandringham na východe Anglicka, aby tam po diagnostikovaní rakoviny pokračoval v liečbe. TASR o tom informuje na základe agentúry AP.

Karol III. s manželkou kráľovnou Kamilou zo Sandringhamu prileteli do Buckinghamského paláca vrtuľníkom. Pár odtiaľ následne zamieril do svojho neďalekého sídla Clarence House, pričom počas cesty kráľ  mával z auta svojim prívržencom.

Buckinghamský palác minulý pondelok oznámil, že kráľovi diagnostikovali rakovinu a začal sa liečiť. Druh rakoviny pritom palác nespresnil, údajne však nejde o rakovinu prostaty. Karol III. pritom len nedávno prepustili zo súkromnej nemocnice v Londýne, v ktorej absolvoval operáciu v súvislosti so zväčšenou prostatou.

Prečítajte si tiež:

Karol III. sa nateraz nebude zúčastňovať na verejných podujatiach, no svoju funkciu bude naďalej vykonávať pri rôznych iných štátnych záležitostiach, ako napríklad podpisovanie dokumentov.

V nedeľu sa zúčastnil na bohoslužbe v Sandringhame a poďakoval sa verejnosti za hojne prejavenú podporu. Kráľove povinnosti na verejných podujatiach prevzali členovia kráľovskej rodiny vrátane kráľovnej Kamily a princa Williama. Kamila minulý týždeň uviedla, že Karol sa má „za daných okolností veľmi dobre“.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.