Severná Kórea vypálila niekoľko riadených striel smerom do Japonského mora

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Severná Kórea v stredu pri svojom východnom pobreží vypálila niekoľko riadených striel s plochou dráhou letu, oznámila juhokórejská armáda. Tento rok je to piaty test takýchto striel zo strany KĽDR. Informujú agentúry AP a AFP.

„Naša armáda zaznamenala približne o 9.00 h (1.00 h SEČ) niekoľko neznámych plochodrážnych striel nad morom severovýchodne od mesta Wonsan,“ uviedol zbor náčelníkov štábov juhokórejskej armády. Dodal, že juhokórejské spravodajské služby uskutočňujú podrobnejšiu analýzu. Počet striel však nešpecifikoval.

Juhokórejská armáda podľa svojich slov posilnila dozor a ostražitosť a pozorne sleduje akékoľvek ďalšie náznaky aktivít Severnej Kórey. Pchjongjang začiatkom tohto týždňa oznámil, že otestoval nový kontrolný systém pre pre zariadenie schopné odpáliť viacero rakiet, píše AFP.

Prečítajte si tiež:

Severná Kórea vyhlásila tento rok Soul za svojho "úhlavného nepriateľa" a zrušila vládne inštitúcie, ktoré mali na starosť vzťahy s Južnou Kóreou. Severokórejský líder Kim Čong-un navyše v piatok 9. februára zopakoval, že Pchjongjang nebude v prípade napadnutia váhať "skoncovať" so svojím južným susedom.

Pozrite si zábery z 8. 9. 2023. Severná Kórea spustila na vodu novú taktickú jadrovú ponorku:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Medzinárodné vzťahy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.