Nechala deti v aute a odišla sa lyžovať. Češke hrozí v Taliansku päť rokov za mrežami

Lyžiar na svahu.
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Prokuratúra v talianskom meste Trident (Trento) stíha 40-ročnú občianku ČR, ktorá v aute nechala svoje dve deti a odišla sa lyžovať, uviedol vo štvrtok denník Correre della Sera. Žene hrozí za opustenie maloletého dieťaťa až päťročné väzenie. Informoval o tom spravodajský server iDnes.cz.

Podobné prípady nie sú medzi českými turistami v Taliansku ojedinelé. Podľa denníka došlo k spomenutej udalosti začiatkom tohto týždňa v lyžiarskom stredisku Passo Brocón v Tridentsku na severe krajiny. Žena sa odišla lyžovať a v aute pritom nechala bez dozoru dve deti vo veku 13 a štyri roky.

Staršie dieťa po nejakom čase súrodenca opustilo. Štvorročné dieťa tak zostalo v aute samé zhruba hodinu a jeho plač upútal tamojších príslušníkov žandarmérie Carabinieri, ktorí následne matku vyhľadali.

Prečítajte si tiež:

Tá svoje konanie odôvodnila tým, že dieťa neposlúchalo a nechcelo ju sprevádzať na zjazdovku. V Taliansku je ponechanie dieťaťa mladšieho než 14 rokov bez dozoru trestným činom, za ktorý hrozí väzenie od šiestich mesiacov až do piatich rokov, pripomína iDnes.cz. Trestné sadzby sa pritom zvyšujú v prípade, keď dieťa utrpí zranenia alebo príde o život. Priťažujúcou okolnosťou podľa talianskeho trestného zákonníka je aj to, pokiaľ dieťa opustí jeho rodič.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 7. 2. 2024. Záchranná akcia malého dieťaťa v Hlohovci:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.